LETHAL KITTENS – «НАШІ КОТИКИ»

В прокат вийшла перша українська "неполіткоректна" комедія про війну на Донбасі «Наші котики». «Кіно про війну може бути смішним», – стверджують режисер Володимир Тихий, співпродюсерка фільму Уляна Супрун та ветерани АТО. Російські ж пропагандисти вже назвали це кіно «срамом».

В прокат вийшла перша українська "неполіткоректна" комедія про війну на Донбасі «Наші котики». «Кіно про війну може бути смішним», – стверджують режисер Володимир Тихий, співпродюсерка фільму Уляна Супрун та ветерани АТО. Російські ж пропагандисти вже назвали це кіно «срамом».

В прокат вийшла перша українська “неполіткоректна” комедія про війну на Донбасі «Наші котики». «Кіно про війну може бути смішним», – стверджують режисер Володимир Тихий, співпродюсерка фільму Уляна Супрун та ветерани АТО. Російські ж пропагандисти вже назвали це кіно «срамом».

Ця стрічка про українських добровольців, які пішли на Схід захищати Україну від російських окупантів. Вони не народились героями чи богами війни, але стали захисниками та захисницями — нашими котиками. Свого часу цикл відеосюжетів про українських військових від об’єднання BABYLON’13, що увійшло до авторського колективу фільму, теж називався “Наші котики” (LETHAL KITTENS).
«Гумор допомагає нам пережити темні часи та не зламатися, пояснити складні речі простою мовою. Це дієвий спосіб реабілітації», – переконана ексміністр охорони здоров’я, співпродюсерка стрічки Уляна Супрун.
Вперше сценарій «Наших котиків» вона прочитала на літаку, коли прямувала у чергове відрядження. «На борту десятки незнайомих людей, а я не могла стриматися, щоб не сміятися вголос та не плакати. Сам лише текст викликав стільки емоцій та спогадів, що я вирішила: треба зробити все, аби світ побачив це кіно, а особливо — добровольці, військовослужбовці та ветерани російсько-української війни. Так я стала одним з продюсерів фільму», – згадує вона.

Попри те, що «Наші котики» не документальне кіно, воно базується на багатьох реальних історіях з фронту. На відверто смішних та дуже трагічних подіях. «Ми на фронті завжди жартували. Бо гумор — це найкращі ліки проти того жаху й біди». – каже Дмитро Тубольцев, ветеран та виконавець однієї з головних ролей у фільмі.
«Чорним гумором ми хоч якось мстимося ворогу», – дає своє бачення ветеран. І резюмує: «Побратими мені говорять після перегляду: краще ми всі будемо збиратися на таких комедіях, ніж на похоронах».
У 2014 році Дмитро Тубольцев пішов добровольцем на Донбас і воював у складі Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”. У фільмі фактично грав самого себе та принципово знімався у тій самій формі, в якій воював.

Дмитро каже, що не чув від інших ветеранів закидів щодо комедії про війну: «Навпаки, казали: у нас на фронті саме так і було. Під час переглядів найбільший регіт стоїть там, де сидять ветерани».
«На війні справді було смішно – подивіться на ті смішні перемир’я. Так само ми жартували з сепарів, а вони жартували з нас, коли говорили по раціях. Ми жартували навіть під час бою», – додає він.

На думку Володимира Тихого критикам важко сприйняти гумористичний дух фільму про війну на Донбасі, бо «це розрив шаблону». Гумор у стрічці дійсно своєрідний. Як кажуть автори, він досить «чорний» стосовно супротивника, і «добрий», щодо українських військових та ситуацій навколо них.
«Реальність потребує різних форм осмислення. Треба формувати цілісний образ, якщо цього не зробити, то до нас прийдуть образи іншої держави, які абсолютно не будуть дружніми», – впевнений режисер.

Російські медіа вже звинуватили стрічку «Наші котики» у розпаленні ворожнечі. «Вони тільки кінокомедії про Донбас знімають. Я не знаю, як до цього ставитися! Це просто якийсь сором, вибачте», – цитують вони російського ведучого Євгена Попова.
Натомість творці української стрічки впевнені: «Хай там як, на «Наших котиків» варто піти не просто задля того, щоб підтримати українське, бо так прийнято, а для того, щоб від душі посміятися та нарешті зрозуміти друга, подругу чи родичів ветеранів та воїнів».