Латвія підтримала освітню реформу в Україні

Мовна політика освітнього закону викликала не лише шквал критики з боку європейських держав. МОН Латвії заявило, що зміни у законодавстві України є «зрозумілими».

«Кроки України щодо забезпечення передумов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими», – цитує міністра освіти і науки Латвії, Карлоса Шадурскиса прес-служба українського МЗС. Ці слова він сказав під час зустрічі з українським міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

Латвійський політик також відзначив, що тільки володіючи державною мовою на високому рівні, молодь не буде дискримінована на ринку праці. Шадурскис додав, що Латвія вже має певний досвіт щодо роботи системи освіти з використанням мов нацменшин.

Під час зустрічі міністри підписали угоду між Україною і Латвією щодо освіти, науки, молоді та спорту. Також сторони відзначили тісну співпрацю країн в освітній сфері, зокрема на міжуніверситетському рівні.

Нагадаємо, раніше мовна стаття освітнього закону викликала гучну критику з боку Угорщини, Румунії, Росії та Болгарії. Згідно неї навчання у середній школі та вищих навчальних закладах має відбуватися переважно державною мовою.