Київські митники перехопили посилку з крупними діамантами

Київськими митниками упереджено спробу ввезення коштовного каміння – п’яти діамантів різних відтінків загальною вартістю 295 тисяч гривень - в міжнародному поштовому відправленні з порушенням митного законодавства.

За декларацією, у посилці, яка надійшла з американського Балтімора до українського Дніпра, мав знаходитися лише розподільник документів із заявленою вартістю 0 доларів США.

Проте, під час перевірки посилки на сканері митники помітили сторонні вкладення, не зазначені у супровідних документах.
Під час розпакування відправлення було виявлено 5 огранених каменів масою від 0,18 до 3,02 каратів. Кольори – від прозорого до коричневого. Поліетиленові пакетики, в яких вони знаходилися, містили характерні для діамантів позначки.


Як визначили експерти, виявлені камені – коштовне каміння першого порядку: алмази ограновані (діаманти) загальною вартістю 295 тис грн (10,7 тисяч доларів США).


Найкрупніший з них – фантазійного насиченого коричневого кольору камінь масою 3,02 карати; розміром 10,58х7,68мм; в огранці Овал-57. Вартість цього каменю – 5,5 тисяч доларів США.

Решта каменів – у діамантовій огранці та огранці Радіант-57. На чотирьох діамантах виявлені позначення, нанесені лазерним гравіюванням, помітним лише під мікроскопом. Відповідно до міжнародних норм, заборонено вкладати коштовне каміння у посилках без оголошеної цінності.

Крім того, товари, що пересилаються через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях, повинні бути зазначені в декларації.
Київською митницею Держмитслужби складено протокол про порушення митних правил. Діаманти вилучено.