Київ закликав міжнародну спільноту нейтралізувати військову співпрацю РФ та Ірану

9 листопада британський телеканал Sky News із посиланням на власні джерела повідомив, що російська влада відправила Ірану 140 мільйонів євро готівкою та зразки захопленої в Україні західної зброї в обмін на партію безпілотників

Підписуйтесь на нас у telegram

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на фейсбук речника МЗС.

«Українська сторона продовжує виявляти факти передачі Тегераном іранської зброї Росії, яка використовує її задля війни проти України. Іран також нарощує виробництво озброєння, яке може бути використане проти третіх країн на Близькому Сході. Маємо дивитися правді в очі: військова співпраця РФ та Ірану нині загрожує не лише безпеці України, але і миру та безпеці в світі. Критично важливо, аби міжнародна спільнота максимально активізувала зусилля з метою нейтралізації деструктивної взаємодії Росії та Ірану в військовій сфері», – заявив речник МЗС України Олег Ніколенко у фейсбуці.

Російська сторона офіційно відкидає ці звинувачення. Однак у жовтні представник Громадської ради при Міноборони РФ сказав про використання іранської зброї під час прямого ефіру на телеканалі РБК.

5 листопада Іран визнав, що постачав Росії безпілотники Shahed. За словами міністра закордонних справ Ірану Хоссейна Абдоллахіяна, «невелику кількість» безпілотників було поставлено за кілька місяців до початку російського вторгнення.