Кива заявив про розкрадання 20 мільярдів бюджетних гривень через Федерацію профспілок

Голова Соцпартії України Ілля Кива, заявив, що вже передав до ГПУ матеріали. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

«Я передаю до Генпрокуратури усі матеріали про злочинну групу, яку контролює Ігор Кононенко. До неї також входять народний депутат Сергій Каплін, якого спонсорує Кононенко, заступник голови Федерації профспілок Володимир Саєнко, поставлений на цю посаду ще генпрокурором Пшонкою, і безпосередньо глава Федерації профспілок України Григорій Осовий», — заявив лідер соціалістів й водночас начальник Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Ілля Кива.

Раніше глава Соцпартії повідомив про те, як через Фонд соціального страхування та Федерацію профспілок з бюджету виводиться 20 мільярдів гривень на рік. «У нас в країні існує Фонд соціального страхування, на який з бюджету щорічно виділяється 20 млрд гривень. Ці кошти за добре відпрацьованою схемою Фонд соціального страхування переводить на підконтрольні ФПУ здравниці і санаторії, де вони надходять на рахунки, переводяться в готівку і вже «кешем» повертаються до високих кабінетів», — зазначив Кива.

Усі відомі йому факти лідер соціалістів виклав у заяві на ім’я генерального прокурора Юрія Луценка. «Щороку вони крадуть майже мільярд доларів. Це сума, співставна з тією, яку ми виканючуємо у МВФ під драконівські відсотки. Ми повинні зупинити це злодійство!», — зазначив Кива.

На думку Киви, фігуранти роблять надзусилля, аби суспільство не дізналося про цю корупційну схему.

«Кілька днів тому на одному з Інтернет-ресурсів була розміщена новина з моїм коментарем, що стосується цієї схеми. Але під тиском з Адміністрації Президента матеріал був видалений з сайту. Тобто, Кононенко, не ховаючись, тисне на ЗМІ. Але я нічого не боюся. Я їм не Саакашвілі, мене з країни не випхнеш. І скомпрометувати мене неможливо — окрім родини, фронтового досвіду, іменного пістолета, честі і совісті, у мене нічого немає», — зазначив Кива.