Китайські вчені навчились клонувати мавп

Вперше в історії людства китайським генетикам вдалося створити дві копії мавп. В основу покладено методику, за допомогою якої клонували вівцю Доллі та інших ссавців.

Група вчених з Китайської академії вперше змогли створити дві ідентичні копії макак. Їх назвали Чжунчжун і Хуахуа ( від китайського слова Zhonghua – китайський народ) на знак національної важливості цієї події.

Аби вдосконалити  наявну методику вченим знадобилося два роки. Вони зіштовхнулись з “величезною кількістю помилок і невдач”. Перші клони вмирали через кілька годин після народження. А ймовірність смерті клонованих макак вдалося значно знизити лише тому, що вчені використали матричну РНК і трихостатин А. Які дозволили пробудити більше двох тисяч генів. Також використовувався струм для імітації запліднення яйцеклітини з подальшим виробництвом ембріона, – йдеться у повідомленні.

Автори дослідження зазначили, що наразі не існує жодних перепон для клонування людини. Необхідно лише вирішити питання, що лежить в етичній площині.

«Для клонування приматів, в тому числі і людей, технічних перепон більше немає, — розповів National Gegraphic співавтор дослідження Му-Хв Поо (Mu-Ming Poo). —Причина, чому ми вирішили зруйнувати цей бар’єр, — виробництво моделей тварин, які нададуть допомогу у лікуванні людей».

Раніше вчені вже «клонували» мавп, проте тоді народжувалися однояйцеві близнюки, а не клони. У цьому ж випадку макаки повністю ідентичні і нормально розвиваються. Їхній вік становить вісім і шість тижнів відповідно.