Куряча курява піару

Такого ще не було: затриманим подавали вертольоти! Не вистачало лише килимових доріжок. Нових зірок показувало телебачення.

Прямо на летовищі про них говорили Міністр внутрішніх справ і Головний військовий прокурор, а у Верховній Раді ще й Генпрокурор. В Україну заїхав Голівуд!

У середу п’ятсот прокурорів і дві тисячі поліцейських, у п’ятнадцяти регіонах, провели 450 обшуків і затримали двадцять трьох колишніх високих чиновників із Міністерства доходів і зборів, часів президентства Віктора Януковича. Їх звинувачують в організації злочинних схем, через які держава зазнала збитків на 95 мільярдів гривень.А колишнього луганського головного податківця затримали з «торбою щастя» з якої витрясли майже чотири мільйони доларів!

Що не кажіть, а наші держава і суспільство невпізнанно змінилися. Раніше у ЗМІ говорили про тонни сталі і гектари засіяних озимих, про шахтарів і доярок, а сьогодні про вкрадені мільярди і мільйони, про рекордсменів важкої праці «розпилу» і авторів корупційних «ноу-хау».

Кажуть, що гроші люблять тишу. Так, вони працюють тоді, коли суспільство не трясуть політичні битви, коли не змінюється законодавство, а судді керуються його буквою, а не хабарем. І крадуть гроші теж в абсолютній тиші. То чому здіймаємо ґвалт, коли хапаємо злодіїв? Даваймо засудимо без галасу, а потім досхочу нахвалимося!

Якось на міністра з надзвичайних ситуацій та його заступника надягли кайданки прямо на засідання Кабінету міністрів. Але й через два роки слідство не завершилося.У справі з’явилися нові факти. То може, їм не буде-кінця краю? Згадаємо справу діамантових прокурорів, затримання суддів-хабарників, і «полювання» за депутатською недоторканністю в залі Верховної Ради!

Таке враження, що наша пореформована поліція-міліція та підрихтована прокуратура, безсилі перед знахабнілими злочинцями. Керівникам правоохоронних органів нічого не лишається, як тільки кричати: «Каравул! Грабують!» Зрештою, нехай. Якщо злочинців не можуть покарати, то, бодай, когось злякають. Як у тому анекдоті про півня і курку: «Якщо не наздожену, то зігріюся!»

Найменше хочу, щоб прокуратура і поліцейські детективи припинили свою боротьбу. Але ж очевидно й інше. Галасливі затримання корупціонерів і хабарників, які завершуються судовим пшиком, лише переконують злочинців у безкарності, заохочують нових «комбінаторів» до крадіжок захмарних сум. Щоб вистачило прокурору і судді, і на заставу собі!

Звітуючи у Верховній Раді, Генеральний прокурор поскаржився, що країні не вистачає суддів. Кількість завершених справ збільшується, а вироків меншає. «У поточному році відправляємо 700 нових проваджень, отримуємо 230 рішень… Зі всіх цих вироків лише 104 особи отримали реальний термін покарання через позбавлення волі”.

Суди перетворилися на юридичні болота бюрократії! Ну то давайте внесемо зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які б унеможливили затягування судових розглядів. Зрештою, чи Антикорупційний суд, чи окремі Палати при діючих судах, але приймайте рішення. У вас же більшість у Верховній Раді – голосуйте, робіть систему діючою, а не ганяйтеся півнями за курми, здіймаючи піарівську куряву. Чи це лише для того, щоб нагнати владі, тобто собі, рейтинг?

Перших підозрюваних у злочинах податківців швидко доправили до столичних судів і швидко дозволили вийти під заставу. Той, кого спіймали з найбільшою торбою – має сплатити п’ятнадцять мільйонів гривень, інший – дванадцять. Районним податківцям «давали» по мільйону гривень. Судова логіка зрозуміла і прозора. А чи варто було витрачатися на вертольоти?!

Півень женеться, курка тікає, а ми в захваті від погоні. Далі ще буде…