Країни ЄС несхвалили заяву Макрона щодо “гарантій безпеки” для рф- ЗМІ

Країни Євросоюзу офіційно висловили несхвалення заяв президента Франції Еммануеля Макрона про те, що з рф варто говорити про "гарантії безпеки" для неї.

Підписуйтесь на нас у telegram

У понеділок 12 грудня група держав офіційно висловила невдоволення та пояснила Франції свою позицію щодо слів Еммануеля Макрона про те, що Заходу варто подумати, як гарантувати безпеку задовольнити росії, якщо Путін погодиться на переговори про припинення війни в Україні.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Reuters.

Головуюча у Раді ЄС Чехія допомогла офіційно оформити цей демарш, до якого – за словами двох дипломатів – приєдналися держави Балтії, Польща та Словаччина, можливо і Чехія. Агентству поки не вдалося отримати офіційні підтвердження чи спростування цих деталей. 

За словами трьох дипломатів, Чехія минулого тижня передала європейським столицям проєкт демаршу. У документі йшлося про те, що усі попередні дії РФ стосовно європейської безпекової архітектури мали на меті розколоти й ослабити Європу. У ньому також нагадали, як розвивався діалог з Кремлем щодо питань безпеки, починаючи з акту про співпрацю Росії і НАТО 1997 року і до обговорень, які Москва ініціювала перед відкритим нападом на Україну, наприкінці 2021 року.  

Фіналізований документ Чехія та представники ще кількох країн-членів у понеділок передали до МЗС Франції.