Країни G7 планують обмежити ціни на російську нафту

Країни G7 заявили, що запровадять обмеження ціни на світові закупівлі російської нафти, унаслідок цього мають скоротитись нафтові доходи РФ.

Підписуйтесь на нас у telegram

“Ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити та запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі”, — йдеться у заяві міністрів фінансів G7. 

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на Bloomberg з посиланням на заяву G7.

“Надання таких послуг буде дозволено, лише якщо нафта та нафтопродукти закуповуватимуться за ціною або нижче (“цінова стеля”), визначеною широкою коаліцією країн, які дотримуються та впроваджують цінову межу”.

Щоб запровадити обмеження, дипломатам доведеться переконати країни ЄС внести зміни до шостого пакету санкцій проти Росії через вторгнення в Україну. Цей пакет, який забороняє купувати російську нафту з 5 грудня, включав заборону компаніям блоку надавати  третім країнам страхові та фінансові послуги, пов’язані з російською нафтою.

Водночас у США вважають, що G7 все одно зможуть використовувати систему для впливу на контрактні переговори з Москвою, щоб досягти нижчих цін.

Також важко буде отримати повну підтримку ЄС. Угорщина, яка підтримує тісні відносини з Росією, дала сигнал, що буде проти будь-якого обмеження цін на нафту.

Росія вже заявила, що не буде продавати нафту країнам, які встановлять обмеження ціни на її нафту. “Ми просто не будемо взаємодіяти з ними на таких неринкових принципах”, – сказав прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков.