КП «Житомирводоканал» скинув нечистоти в річку, через що масово загинула риба

06 серпня пізно ввечері на головній каналізаційній насосній станції КП «Житомирводоканал» сталася аварійна ситуація. В результаті чого було затоплено машинний зал ГКНС, насосне обладнання вийшло з ладу, перекачування всіх стоків міста Житомира на очисні споруди каналізації припинилось, як результат - підприємством було розпочато скид неочищених стічних вод в річку Тетерів через аварійний скид ГКНС.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу оперативно виїхали на місце аварійної ситуації з метою фіксації скиду, відбору проб води для визначення в ньому вмісту забруднюючих речовин та вжиття в межах повноважень відповідних заходів реагування.
Починаючи з 06 серпня державні інспектори постійно знаходяться на місці скиду, відбирають проби води та здійснюють вимірювання розчиненого кисню у воді.


08 серпня спостерігається динаміка щодо зниження рівня кисню у воді, який досяг критичної відмітки, у зв’язку з цим почали гинути водні біоресурси. Розчинений кисень у воді на 19.00 становив 1,9 мг. на метр куб при нормі не менше 4 мг. на метр куб.

Читайте також: Закарпатський водоканал екологи оштрафували на 20 тисяч гривень

Станом на 10 годину 09.08.2021 року вміст розчиненого кисню у воді становить 2,8 мг на метр куб. На даний час державні інспектори спільно з Житомирським рибоохоронним патрулем проводить обстеження водного дзеркала та берегової лінії річки Тетерів з метою підрахунку загиблої риби по видам.

Державною екологічною інспекцією Поліського округу вже найближчим часом буде розпочато позапланову перевірку КП «Житомирводоканал» з метою встановлення причини аварійного скиду, визначення об’єму скинутих стічних вод задля розрахунку шкоди завданої навколишньому природному середовищу.