Коротка гра по-українські

Якщо б у світі існувала «корупційна» премія Дарвіна, то безперечними цьогорічними лауреатами стали б судді з міста Дніпро.

Два поважних пана, вирішили дати хабар не кому-небудь, а особисто керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому. При чому не де-небудь, а прямо у його кабінеті.

Рішення суддів вибити «клин – клином» з першого погляду здається алогічним. Виникає думка, що це розіграш, якісний фарс. Але проаналізувавши комедійну ситуацію, починаєш розуміти, що вона дуже показова і логічна для української держави.

Пани судді просто вирішили зіграти у звичну для них «коротку гру» і були впевнені, що не існує людини, яка не бажатиме у неї зіграти. Їхня викривлена хабарами логіка, не могла передбачити сценарію з принципово іншою розв’язкою.

«Коротка гра», коли за хабар можна отримати все, стала найпотужнішим фактором в новітній історії України. Так «грало» та продовжує «грати» ціле покоління людей, що народилося та виросло у радянському союзі в епоху масового патерналізму, безініціативності та дефіциту. І раптом опинилося на зламі епох, коли після довгого радянського застою, світ почав різко змінюватись.

Відтоді, і на довгі роки, дієвим механізмом вибудовування стосунків в державі, стала тактика ось такої швидкої гри. Коли треба робити, ділити, брати, давати, прямо тут і прямо зараз, тому що завтра все може змінитися. Коли ніхто не вибудовує довгострокову стратегію, не намагається збудувати щось нове.

26 років в Україні іде анти-стратегічна коротка гра по розподілу и паразитуванню на тому, що залишилось від Радянського Союзу.

Політики, чиновники, судді, приходять до влади зі стратегією самозбагачення розрахованою на час перебування на посаді. За цей термін вони прагнуть урвати побільше, а там будь що буде з тією Україною. Жити в ній вони та їх діти не планують. А якщо й планують то за 5-метровими парканами із охороною.

Враховуючи радянський фактор дефіциту, обмеження кількості того, що можна вкрасти у більшості таких чиновників патологічно відсутні. А при достатній кількості ресурсів виливаються такі апетити у золоті батони, унітази та труни.

В «коротку гру» грають виборці, коли продають свої голоси, тут і зараз. Не замислюючись про майбутні п’ять років. «Коротка гра», це віра у прості рішення та лозунги популістів, які роками обкрадають Україну, але все ще претендують «взяти» владу, як не вилами і косами, так грузинським профілем.

Враховуючи, що середній вік виборця в Україні наблизився до п’ятдесяти з гаком років, перспектива обрання популіста Президентом стає дедалі реальнішою.

Будь-яке існування без стратегічного довгострокового планування в сучасному світі є ходьбою по колу де лежить пара грабель. І тут вже або череп трісне, або розум з’явиться.

У випадку з Україною є надія, що розум з’явиться скоріше. Адже глобальних ресурсів для розподілу, як і тямущих людей стає дедалі менше. А примітивна «коротка гра» у мінливому та багатополярному світі штовхає Україну на шлях самогубства.