Консульство РФ продавало нерухомість в ОРДЛО

Операції з нерухомістю посольство Росії проводило оминувши українське законодавство та міжнародні угоди.

Переселенці з окупованих територій продавали та купляли нерухомість на Донеччині та Луганщині за допомогою посольства Росії,  – йдеться у розслідуванні телеканалу ТСН. Консульство оформлювало документи на нерухомість , що за словами працівниці посольства будуть чинними у квазіреспубліках.  Послуга коштувала 970 рублів.

З’ясувати це допомогла переселенка з Луганська Галина. Жінка деякий час намагалася продати свою квартиру в Луганську і зверталася до ріелторів. Втім кожного разу її відправляли до російського посольства. Тож Галина звернулася до дипустанови, з’ясувала деталі продажу нерухомості та змогла записати те, що відбулося на телефон.

Виявилося, навіть щоб оформити звичайну довіреність на квартиру, потрібно за місяць записатися на прийом до російського консульства та чекати доки вони зателефонують. Щоб оформити довіреність, документи на квартиру мати при собі не потрібно, достатньо паспорту та паспортних даних людини на яку оформлюється квартира. У завіреному у посольстві документі, який отримала Галина, йдеться, що Росія видає його українцю, який передає квартиру іншому українцю.

Російське консульство порушило одразу декілька статей Віденської конвенції, – зазначають журналісти. У МЗС України приголомшені цією інформацією. «Це категорично неприйнятно. Це ще раз підтверджує присутність РФ на тимчасово окупованих територіях», – наголосив керівник управління консульського забезпечення Василь Кирилич.

Міністерство юстиції України попереджає, що ці угоди не матимуть юридичної сили за українським законодавством.