Конгрес заборонив будь-якому президенту США оголошувати про вихід країни з НАТО

Обидві палати Конгресу США ухвалили рішення, яке забороняє американському президентові в будь-який момент оголошувати про вихід Сполучених Штатів зі складу Північноатлантичного альянсу без відповідної згоди законодавців.

Відповідна норма була включена до проєкту закону щодо фінансування потреб національної оборони (NDAA), повідомляє Кий-Інформ із посиланням на The Hill.

«Це положення підкреслює прихильність Конгресу США альянсу НАТО, який свого часу став об’єктом роздратування для експрезидента Трампа»,- уточнює видання.

І хоча Північноатлантичний альянс набув нової ваги для Америки за президентства Байдена, особливо після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, законодавці вирішили створити додатковий запобіжник для майбутніх глав Сполучених Штатів.

Ініціаторами законодавчої норми виступили представники обох партій у Сенаті – демократ Тім Кейн і республіканець Марко Рубіо. Законопроєкт NDAA, до тексту якого була додана ця ініціатива, ухвалений обома палатами в середу-четвер і тепер очікує затвердження президентом США.