Конгрес США погодив рекордний оборонний бюджет на оборону України

Сенат Конгресу США погодив рекордний оборонний бюджет на 847,3 млрд. доларів, включаючи 800 млн. доларів на військову допомогу Україні.

Підписуйтесь на нас у telegram

Сумарний оборонний бюджет США на 2023 фіскальний рік, таким чином, становитиме $857,9 млрд, з них $816,7 млрд – конкретно Пентагону, і $30,3 млрд – на програми національної безпеки під керівництвом Пентагону.

Про це повідомляє Кий-інфо з покликанням на законопроєкт.

У цю суму входить:

  • забезпечення стратегічної конкуренції з Китаєм та Росією;
  • проривні технології (гіперзвукова зброя, штучний інтелект, 5G та квантові обчислення);
  • модернізація кораблів, літаків та транспортних засобів;
  • підвищення рівня життя військовослужбовців та їхніх сімей.

Законодавці ухвалили рішення про періодичні звіти “про плани Міноборони щодо надання допомоги України у короткостроковій та середньостроковій перспективі”. 

Документ дозволяє тимчасове скасування певних контрактних обмежень щодо боєприпасів для підтримки України або для збільшення запасів Пентагону, а також надає розширені повноваження щодо використання домовленостей про тилове забезпечення НАТО та забезпечує багаторічні закупівлі певних боєприпасів.

У документі наголошується на “незламній прихильності Сполучених Штатів НАТО”, а також на “важливості збереження єдиної відповіді на російську несправедливу війну проти України та інші спільні виклики безпеки”.

Законопроєкт “висловлює думку Конгресу, що Сполучені Штати повинні продовжувати допомагати Україні у боротьбі з несправедливим і нічим не спровокованим нападом з боку Росії”, і прозорість/аудит такої допомоги “необхідна для забезпечення ефективної та стійкої підтримки”.

Голосування за законопроєкт відбудеться у Палаті представників до кінця тижня. Законопроєкт набуде чинності відразу після підписання президентом Байденом.