Компанія із орбіти Медведчука планує знести черговий історичний будинок в Києві

Про це стало відомо на засіданні Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Київради.

Згідно проекту рішення, за який проголосувало 18 з 21 зареєстрованого депутата, земельну ділянку під історичною будівлею планують передати під реконструкцію адміністративно-офісного будинку.

Що відомо про будівлю? Згідно інформації Зводу пам’яток історії та культури міста Києва, житловий флігель на вул. Тургенєвській, 27 було збудовано в 1910-х роках на замовлення тогочасної власниці земельної ділянки – Н. Михальчи, в стилі модерн. Будинок триповерховий, т-подібної форми з двома входами і підсобним приміщенням (комірчиною). Має яскраве зовнішнє оздоблення характерне для  пізніх представників даного стилю.

Історична будівля – останній представник епохи модерну на Тургенєвській

Після націоналізації будинку, що відбулася у 1920-х роках, приміщення використовувалися спочатку, як комунальні, а потім – індивідуальні квартири. У 1990-х всіх мешканців будинку було тимчасово відселено у зв’язку з необхідністю проведення капітального ремонту будівлі. Втім, жодних фактичних дій щодо реставрації і порятунку будівлі міська влада надалі не здійснювала.

Новий власник

Відповідно до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно, 24 липня 2013 року власником будівлі стає Товариство з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Спорт-тур” (далі – ТОВ “Інвестиційна компанія “Спорт-тур”). Проте, жодних дій щодо бодай консервації будівлі та уникнення її подальшого руйнування нові господарі приміщення так і не вчиняють.

Ба навпаки! За словами місцевих мешканців, ще декілька років тому до вже давно покинутої будівлі навідувалися якісь будівельники. Тоді робітники встигли розібрали кілька внутрішніх перекриттів, залишивши за собою будівельний паркан і вибиті двері. Через останні, а вірніше – їх відсутність, до будівлі стали навідуватись безхатьки, що зовсім не сприяло покращенню стану будівлі.

Саксаганського, 78 – приклад реконструкції будівель “по-київськи”

17 вересня 2020 року, через сім років після оформлення права власності на будівлю, ТОВ “Інвестиційна компанія” “Спорт-тур” подає до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) клопотання про передачу земельної ділянки під будівлею в оренду. Мета – реконструкція історичної будівлі в адміністративно-офісний будинок, що на практиці означає – просто будівництво на фундаментах знесеного будинку.

Сімейний  підряд

Згідно даних інформаційної бази Youcontrol, компанія ТОВ “Інвестиційна компанія “Спорт-тур” належить дружині одіозного депутата Верховної Ради – Віктора Медведчука (політична партія “Опозиційна платформа за життя”). Частина компанії належить Марченко безпосередньо, інша частина належить Товариству з обмеженою відповідальністю “Інвестиційна компанія “Терра-інвест” (далі – ТОВ “Інвестиційна Компанія “Терра-Інвест”) кінцевим бенефіціарним власником якого є знову таки ж Оксана Марченко.

Цікаво, що сама ТОВ “Інвестиційна Компанія “Терра-Інвест”, за інформацією інформація ресурсу Clarity project, транзитом через ряд кіпрських офшорів, перейшла до Марченко саме від її чоловіка – Віктора Медведчука, який, згідно даних ресурсу “Наші гроші”, був власником компанії до 2016 року.

Будівництво на Тургенєвській Медведчук курує через дружину

Згідно даних Громадської організації “Центр протидії корупції”, через ТОВ “Інвестиційна компанія “Спорт-тур” подружжя Медведчуків також володіє маєтком в окупованому Криму (курортне селище Сімеїз) загальною площею майже 6 тис кв.м., включаючи тераси, басейн і вертолітний майданчик, маєтком у м. Києві, за адресою Оболонська набережна, 57 площею 609 кв.м., 34 га під спортивну базу у смт.Українка Обухівського р-ну Київської обл., віллою в урочищі «Паражин» на Закарпатті площею 849 кв.м., квартирою площею  98.7 м.кв на проспекті Володимира Маяковського у м. Києві, спортивною базою на вулиці Ігнатівській в м. Українка (також Обухівський р-н, Київська обл.) та квартирою площею 69.1 м.кв за адресою м.Київ, вулиця Автозаводська.

Блог. Автор: Дмитро Перов, громадський активіст, голова ГО “Зелена хвилина”.