Командиру луганського “Беркута” Валерію Костенку дали 4 роки позбавлення волі

Вирок командиру луганського "Беркута" Валерію Костенку - 4 роки позбавлення волі. Заочно. Обвинувачений у розшуку.

Таке рішення 22 червня 2021 року ухвалив суддя Соснівського районного суду міста Черкаси Сергій Бащенко у справі побиття протестувальників і журналістів перед Черкаською ОДА 23-27 січня 2014 року.


Валерія Костенка Суд визнав винним у ч. 1 ст. 171 КПК (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та ч. 2 ст. 365 КПК (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу). Державне обвинувачення представляла прокурор Олена Якушина.


Сам Костенко перебуває у розшуку. Від початку війни на Донбасі луганський «Беркут» у повному складі, разом із командиром, перейшов на бік російських найманців. Він воює проти України й станом на 2019 рік очолював підрозділ спецпризначення так званої народної “міліції” “ЛНР”, – повідомляє Адвокатська дорадча група, повідомляє kyiinfo.

Потерпілі у справі Олег Собченко та Станіслав Кухарчук задоволені тим, що справа дійшла до вироку, але вважають, що покарання могло бути і більше.


Олег Собченко: “Вирок цілком ок, можна було б більше, ну потерпілі завжди так хотять.”

Станіслав Кухарчук, спецкор телеканалу “Інтер” вважає, що цей вирок та інкриміновані статті не відповідають діям беркутівців в ту ніч: “Я задоволений тим, що хоч якийсь вирок є, тому що ця тягомотина триває вже майже 8 років. Але треба було бачити, що там відбувалось. Це було тупо пекло, коли пачками завозили людей в міську лікарню з розбитими головами. Як над ними (затриманими) знущалися. Це, навіть, не перевищення службових обов’язків, тим самим командиром луганського беркута, це просто садизм.
Навіть на моєму прикладі, коли били і добивали людей, які вже лежали. Я не чинив спротиву. Казав співробітнику беркуту, що я журналіст і я не чиню спротиву. Я готовий лягти на землю. Показував посвідчення. Але коли лягав на землю мені просто почали наносити удари в голову. Вважаю, що 4 роки – це мало.”

З ним погоджується представник потерпілих – Євгенія Закревська: 💬 “На початку процесу ми наполягали на додатковій кваліфікації – катування і протидія мирним зібранням. Але змінювати обвинувальний акт не стали.”