Командирів артилерійських підрозділів звинувачують у вибухах на артскладі у Сватовому

Знищення військової техніки під час пожежі на території об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння у м. Сватове, яке сталося 29 жовтня 2015 року, призвело до детонації боєприпасів та заподіянні понад 18 млн грн майнової шкоди.

Завершено досудове розслідування стосовно двох військових службових осіб Збройних Сил України за фактом недбалого ставлення до військової служби, вчиненого в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 425 КК України).

За даними слідства, два командири артилерійських підрозділів, порушивши керівні документи, розташували підпорядковані їм підрозділи та ввірену військову техніку у безпосередній близькості до складу ракетно-артилерійського озброєння сектору «А» у м. Сватове Луганської області.

Також вони не забезпечили належного розміщення кожної одиниці бойової та іншої техніки на встановлених нормативами відстанях одна від одної та не провели передбачених інженерних робіт з облаштування капонірів, окопів для безпечного збереження озброєння та захисту від ураження.

Внаслідок цього стало можливим знищення ввіреної їм військової техніки під час пожежі на території об’єднаного складу ракетно-артилерійського озброєння у м. Сватове, яке сталося 29 жовтня 2015 року, що призвело до детонації боєприпасів. Державі заподіяно понад 18 млн грн майнової шкоди.

На даний час сторона захисту знайомиться із матеріалами, після чого обвинувальні акти будуть направлені до суду для розгляду по суті. Досудове розслідування здійснювалося слідчими Головного слідчого управління ДБР, повідомили в Офісі Генпрокурора.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм https://t.me/kyiinform

Наразі продовжується розслідування та проведення необхідних слідчих дій для встановлення причин виникнення пожежі та вибухів боєприпасів на складі ракетно-артилерійського озброєння, та усіх заподіяних внаслідок цього збитків.

Раніше kyiinfo повідомляло, що прокуратура Болгарії вважає 6 росіян причетних до 4 вибухів на державних збройних підприємствах.