Колишній командир харківського Беркуту Віктор Шаповалов втік – його оголосили в розшук

Про це повідомляє Адвокатська дорадча група

Сьогодні Печерський суд надав дозвіл на його затримання. Оскільки вчора 4 серпня 2021 року Шаповалов не з’явився до Печерського суду, де мали розглядати клопотання про запобіжний захід йому у підозрі у вбивстві

Прокурор Денис Іванов:

“Вчора підозрюваний не прийшов на судове засідання з розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Його захисники не знають, де він знаходиться. Його телефони вимкнені, його місце знаходження ані слідчому, ані прокурору невідоме. Через це підозрюваний був оголошений в розшук. Сьогодні ми звернулися до суду з клопотанням про дозвіл на його затримання.з метою приводу. Слідчий суддя розглянув клопотання встановив, що підозрюваний був повідомлений належним чином і не з’явився в судове засідання. Суддя задовольнив клопотання про дозвіл на затримання. Зараз ми будемо скеровувати цю ухвалу до державної прикордонної служби, до служби безпеки, яка здійснює розшук, для того, щоб його невідкладно затримали і доставили до слідчого судді”.

Зазначимо, що Шаповалов зник вчора, 4 серпня, після засідання в Подільському суді.

Нагадаємо, Віктору Шаповалову оголосили про підозру в організації терористичного акту та вбивств мітингувальників 18 лютого 2014 року.

За даними слідства, Шаповалов організував вчинення підпорядкованими співробітниками терористичного акту, а саме забезпечив без відповідних підстав застосування співробітниками МОП «Беркут» спеціальних засобів та вогнепальної зброї.

Такі дії колишнього командира роти «Беркуту» призвели до тяжких наслідків, у тому числі вбивств 3 мітингувальників, спричинення тяжких тілесних ушкоджень 11 особам, середньої тяжкості – 59, легких – 129.

У Подільському суді слухається інша справа щодо Шаповалова, де він обвинувачується у перевищенні влади та службових повноважень 18 лютого 2014 року під час подій у центрі Києва, що призвело до тяжких наслідків. Вчора відбулось засідання у цій справі. І на цьому засіданні Віктор Шаповалов був присутній.