Колишній чиновник з Донецька накрав державного майна у Києві на суму понад 200 мільйонів

Судитимуть учасників злочинної організації, які вивели з державної, комунальної та приватної власності нерухомого майна на суму понад 200 млн грн.

Печерська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт за фактами заволодіння учасниками злочинної організації об’єктами нерухомості державної власності на суму понад 200 мільйонів гривень.

За даними слідства, злочинне угруповання діяло на території Києва з кінця 2017 року по серпень 2019 року. Очолювали її колишній керівник районного відділу Державної виконавчої служби України у Донецькій області та приватний підприємець з Донецька, інформує Київська міська прокуратура.

За планом організаторів злочинного угруповання, була створена філія комунального підприємства та отримана акредитацію Міністерства юстиції України як суб’єкт державної реєстрації.

Державними реєстраторами філії комунального підприємства були особи, які за грошову винагороду передали підозрюваним ключі доступу до Державного реєстру речових прав для оформлення нерухомого майна на фіктивних власників.

Також за сприяння суддів Донецької та Херсонської областей, учасники групи отримували позитивні рішення у цивільних справах, на підставі яких здійснювали подальші реєстраційні дії з майном.

За такою схемою упродовж 2017-2019 років учасники злочинної організації заволоділи низкою об’єктів нерухомого майна – земельними ділянками, житловими і нежитловими приміщеннями та паркомісцями на території столиці.

При цьому територіальній громаді міста Києва завдано збитків на суму 111 млн гривень, державі – на суму 41 млн гривень, фізичним та юридичним особам на суму 50 млн гривень.

Підписуйтесь на наш канал в тг https://t.me/kyiinform

Фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua