Кількість аптек, де можна отримати інсуліни за електронним рецептом, зросла у 4 рази

Більше ніж 25 000 людей отримали інсуліни за електронним рецептом завдяки програмі “Доступні ліки” безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках. Загалом за два тижні аптеки погасили 37 198 рецептів на інсуліни.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

З 1 жовтня препарати інсуліну увійшли у програму “Доступні ліки”. Це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування.

“Перехід інсулінів до системи реімбурсації має ряд переваг для пацієнта — ліки стали доступнішими. Збільшилась кількість аптек, в яких пацієнт за електронним рецептом може отримати необхідний йому інсулін. А також з’явився вільний вибір аптеки пацієнтом”, — розповідає заступниця голови Національної служби здоров’я Тетяна Бойко. 

У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.

Інсуліни відпускають 6 100 аптек і аптечних пунктів по всій Україні. Це в 4 рази більше, ніж було протягом січня-серпня 2021 року.

Найбільше аптек погасили рецепти на інсуліни в Дніпропетровській області — 3716, в Харківській — 3 483 і у Львівській — 2 305.

“Зазначу, що доступ до інсулінів в деяких областях значно покращився. Наприклад, якщо раніше у Житомирській області інсуліни відпускали 59 аптек, то тепер — 164. Пацієнти у Луганській області раніше могли отримати інсулін в одній з 23 аптек, а зараз — у будь-якій зі 157. На Миколаївщині замість 29 аптек інсуліни відпускають 121”, — додає Тетяна Бойко.