КДБ Білорусі звинуватило українського журналіста у створенні агентурної мережі

Повідомляється, що затриманий український журналіст Павло Шаройко визнав, що є кадровим працівником розвідки України.

У Комітеті державної безпеки Білорусі заявляють про наявність доказів приналежності Павла Шаройка до військової розвідки України, і що він нібито створив агентурну мережу у Білорусі.

«25 жовтня під час проведення агентурної акції на гарячому затримано кадрового співробітника ГУР МОУ України Павла Шаройка», – повідомив представник відомства.

За його словами, КДБ Білорусі звинувачує Павла Шаройка у тому, що він створив агентурну мережу із залученням громадян Білорусі, які «за винагороду здійснювали збір агентурної інформації про стан республіки Білосусь у військово-політичній сфері».

Павло Шаройко

Проти Шаройка порушено кримінальну справу за Статтею 358 «шпигунство» і ухвалено рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Співробітник КДБ розповів, що під час обшуку були виявлені копії розвідувальних донесень.

«У результаті сам Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки і підтвердив своє військове звання полковника», – зауважив представник КДБ.

Він також повідомив, що координацію його роботи здійснював інший співробітник розвідувального управління Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям посади радника посольства України. Його оголошено персоною нон-ґрата.

Натомість, Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що Павло Шаройко був звільнений з військової служби ще в 2009 році і досі працював за спеціальністю, як журналіст.

Він проходив службу у ГУР на посаді начальника прес-служби, але покинув її за станом здоров’я. За інформацією Міноборони, відтоді Шаройко не має відношення до військової розвідки.