Катастрофічна «Вікторія»

Кого б визнали винними і притягнули до відповідальності у країні з нормальною владною вертикаллю?

Уявімо, що сталася авіакатастрофа, літак частково зруйновано, загинули люди. Вже через день після події з офіційних джерел з’являється інформація про десятки кричущих фактів, що призвели до трагедії. Тут тобі і інженери, які спроектували літак з явними дефектами. Служби, що визнали його готовим до експлуатації.Працівники аеропорту, що перевіряли його перед вильотом. Навіть пілоти та диспетчери, які халатно підійшли до виконання своїх обов’язків.

Кого б визнали винними і притягнули до відповідальності у країні з нормальною владною вертикаллю? Найімовірніше що усіх, а перш за все – керівників установ, чиї працівники зі злочинним недбальством підійшли до виконання своїх обов’язків.

Цікаво побачити реакцію нормального суспільства, якщо б усіх собак вирішили повісити на стюардесу. Зробивши висновок, що причиною катастрофи став чайник окропу, розлитий нею при зльоті літака за два тижні до події.

Але у феодальному владному суспільстві України можливо все. Коли всі одне-одному куми свати і брати, то здорова логіка перестає працювати.

Наталя Янчик, кругла сирота, втратила мати і батька у 12 років, закінчила школу із золотою медаллю, педагогічний ВНЗ з червоним дипломом. Все літо відпрацювала у дитячому таборі «Вікторія», а 29 серпня звільнилася, та поїхала до себе додому.

16 вересня в таборі згорає дерев’яний корпус будівлі, змонтований з грубими порушеннями усіх можливих норм та правил, і її, людину, яка фактично вже не перебувала у трудових відносинах з табором, призначають головною винною у загибелі дітей.

Київський районний суд міста Одеси вирішив заарештувати на 2 місяці, без права внесення застави, старшу виховательку Наталію Янчик, яка, буцім-то, відповідала за пожежну безпеку в дитячому таборі “Вікторія”.

Безперечно вона винна. Винна у тому, що не є онукою або дочкою когось із владної вертикалі, не товаришує з міністрами або Президентом, не має пари мільйонів для того, щоб період тримання під вартою проводити десь на канапі. Вона не є частиною українських феодалів і за це, замість весілля призначеного на 22 вересня, перебуває у Одеському СІЗО з бандитами та рецидивістами.

А такі ініціатори проектів та розпилювачі бюджетів, як очільник Одеси зі своїм гуртом, і далі займаються «важливими справами» державного масштабу під гучну імітацію роботи з боку правоохоронних органів на чолі з Генеральним прокурором України.

Що це, як не зневага українських феодальних еліт до суспільства, держави, до себе самих у першу чергу. Слід визнати, що однією з причин такого ставлення є коротка пам’ять українського соціуму, та надана злодійкуватим персонам можливість, раз-у-раз приходити до влади під новими прапорами і обличчями.