Картину да Вінчі продали за рекордну для мистецтва суму – майже півмільярда доларів США

На аукціоні Christie's картину Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» придбав анонімний покупець, виклавши за полотно понад $450 млн.

Вартість «Спасителя світу» – це абсолютний рекорд для торгів предметами мистецтва. До цієї угоди найдорожчою картиною, проданою у ході публічних торгів, була робота Пабло Пікассо «Алжирські жінки» – у 2015 за неї заплатили $179 млн.

Стартова ціна роботи да Вінчі складала $100 млн, тобто результат перевищив її більш ніж в чотири з половиною рази. Торги тривали близько 20 хвилин. Аукціонний будинок не розкриває ім’я покупця і продавця картини, але відомо, що в 2013 році «Спаситель світу» купив російський мільярдер Дмитро Риболовлєв. Тоді він заплатив за роботу да Вінчі більше $127 млн.

Спеціалісти вважають, що «Спаситель світу» був написаний приблизно в 1500 році. У XVIII столітті картина пропала, а в 1900 році її – вже з домальованими кимось бородою і вусами – продали як роботу не самого да Вінчі, а одного з його послідовників. Більш того, у 1958 році через ці правки і складність атрибуції картина потягнула на аукціоні всього на 45 фунтів.

Втім, вже у двохтисячних після реставраційних робіт стало достовірно відомо, що роботу виконав сам Леонардо да Вінчі. Тепер ця картина стала найдорожчою в історії. Хоча чимало спеціалістів вважають це безумством. «Це був вражаючий і епічний тріумф маркетингу та бажань над реальністю», – підсумував нью-йоркський експерт з мистецтва Тодд Левін.