[:ru]Картину да Винчи продали за рекордную для искусства сумму – почти полмиллиарда долларов США[:ua]Картину да Вінчі продали за рекордну для мистецтва суму – майже півмільярда доларів США[:]

На аукціоні Christie's картину Леонардо да Вінчі «Спаситель світу» придбав анонімний покупець, виклавши за полотно понад $450 млн.

[:ru]

Стоимость «Спасителя мира» – это абсолютный рекорд для торгов предметами искусства. До этого соглашения самой дорогой картиной, проданной в ходе публичных торгов, была работы Пабло Пикассо «Алжирские женщины» – в 2015 за нее заплатили $179 млн.

Стартовая цена работы да Винчи составляла $100 млн, то есть, результат превзошел ее более чем в четыре с половиной раза. Торги длились около 20 минут. Аукционный дом не раскрывает имя покупателя и продавца картины, но известно, что в 2013 году «Спаситель мира» купил российский миллиардер Дмитрий Рыболовлев. Тогда он заплатил за работу да Винчи более $127 млн.

Специалисты считают, что «Спаситель мира» был написан приблизительно в 1500 году. В XVIII веке картина пропала, а в 1900 году ее – уже с дорисованными кем-то бородой и усами – продали как работу не самого да Винчи, а одного из его последователей. Более того, в 1958 году из-за этих правок и сложности атрибуции картина потянула на аукционе всего на 45 фунтов.

Впрочем, уже в двухтысячных после реставрации работ стало достоверно известно, что работу выполнил сам Леонардо да Винчи. Теперь эта картина стала самой дорогой в истории. Хотя немало специалистов считают это безумием. «Это был потрясающий и эпический триумф маркетинга и желаний над реальностью», – подытожил нью-йоркский эксперт по искусству Тодд Левин.

[:ua]

Вартість «Спасителя світу» – це абсолютний рекорд для торгів предметами мистецтва. До цієї угоди найдорожчою картиною, проданою у ході публічних торгів, була робота Пабло Пікассо «Алжирські жінки» – у 2015 за неї заплатили $179 млн.

Стартова ціна роботи да Вінчі складала $100 млн, тобто результат перевищив її більш ніж в чотири з половиною рази. Торги тривали близько 20 хвилин. Аукціонний будинок не розкриває ім’я покупця і продавця картини, але відомо, що в 2013 році «Спаситель світу» купив російський мільярдер Дмитро Риболовлєв. Тоді він заплатив за роботу да Вінчі більше $127 млн.

Спеціалісти вважають, що «Спаситель світу» був написаний приблизно в 1500 році. У XVIII столітті картина пропала, а в 1900 році її – вже з домальованими кимось бородою і вусами – продали як роботу не самого да Вінчі, а одного з його послідовників. Більш того, у 1958 році через ці правки і складність атрибуції картина потягнула на аукціоні всього на 45 фунтів.

Втім, вже у двохтисячних після реставраційних робіт стало достовірно відомо, що роботу виконав сам Леонардо да Вінчі. Тепер ця картина стала найдорожчою в історії. Хоча чимало спеціалістів вважають це безумством. «Це був вражаючий і епічний тріумф маркетингу та бажань над реальністю», – підсумував нью-йоркський експерт з мистецтва Тодд Левін.

[:]