[:ua]Кандидати в ЦВК: Хто вони? Частина 3[:]

Оновлений склад ЦВК повинен бути затверджений вже найближчим часом. Президент подав свої 14 кандидатур та очікує на їхнє схвалення парламентом. Тим часом «Кий-Інфо» розповідає хто вони, чим займаються та кого представлятимуть у вищому виборчому органі країни.

[:ua]

Ми вже розповідали про кандидатів, що позиціонуються, як представники владної коаліції у парламенті. У завершальному циклі статей ми зупинимось на тих, хто повинен буде відстоювати права української опозиції. Для них у президентському списку знайшлось лише 5 місць з 15-ти.

Картинки по запросу цвк Басалаєва Алла Валентинівна

Басалаєва А. В. Фото: vidrodzhennya.org.ua

Басалаєва Алла Валентинівна. 23 січня 2012 року указом екс-президента України Віктора Януковича була призначена на посаду судді Дарницького районного суду м. Києва, де і працювала до останнього часу. Алла Валентинівна вже мала досвід роботи у ЦВК. З 2008 по 2012 роки вона працювала у відділі представництва інтересів Комісії в судах управління Секретаріату ЦВК. Пов’язує пані Аллу з Центрвиборчкомом і особисте життя, адже її чоловік Олександр Миколайович Веселий тривалий час працює саме у цьому відомстві.

До речі, досить цікавими видаються декларації обох чиновників. Сумарний дохід подружжя за 2015 рік становив 163 451 грн. Проте вже у 2016 виявилось, що лише грошових коштів у родині Басалаєвої та Веселого 190 000 грн. В лютому 2016 року їм вдалось придбати земельну ділянку у передмісті Києва. А в листопаді 2017 року Олександр Веселий зміг придбати ще й БМВ вартістю у понад півмільйона гривень. І все це при тому, що працював лише чоловік. Алла Валентинівна в цей час була у відпустці по догляду за дитиною. Примітно і те, що все рухоме та нерухоме майно числиться за чоловіком. Чи то патріархат в родині, чи все ж таки у чоловіка менше амбіцій, аніж у Басалаєвої покаже час.

Оскільки термін перебування Алли Валентинівни у Дарницькому райсуді закінчився у 2017 році, а чи пройде вона переатестацію невідомо. Її кандидатуру до оновленого складу ЦВК вирішила подати депутатська група «Відродження». Подейкують, що вона креатура нардепа Валерія Писаренка, який, в свою чергу, є креатурою екс-чиновника АП часів Януковича Андрія Портнова. Зважаючи на останнє скандальне інтерв’ю із  держслужбовцем того періоду, можна припустити, що Басалаєва буде опорою колишніх «регіоналів» у ЦВК.

Юзькова Т.Л. Фото: з відкритих джерел

Юзькова Тетяна Леонідівна. Так би мовити «кандидат на заміну». З 10 листопада 2015 року Юзькова працює народним депутатом України. Потрапила до парламенту вона завдяки іншій відомій жінці України – співачці Златі Огневич. Огневич склала депутатські повноваження, після чого відкрилась дорога для Юзькової, яка дотепер знаходиться у фракції «Радикальної партії Ляшка».

Декларація депутата не викликає особливих здивувань – все як у людей. Volvo за 300 000 грн., нерухомість в Києві та в Козині на понад 1,5 млн. грн., декілька ювелірних виробів та 2 десятки тисяч доларів готівкою. А ще пані Тетяна здає в оренду нерухомість. І не де-небудь, а у столиці Австрії. Це приносить достойний дохід, завдяки якому Юзькова почуває себе досить впевнено аби не бути поміченою у корупційних скандалах.

Та й не пасує першій цивільній дружині Олега Ляшка бути фігурантом журналістських розслідувань. Вона взагалі не надто балакуча, за весь час перебування її у парламенті, Тетяна Леонідівна практично не потрапляла в об’єктиви камер. Воно й не дивно, у Радикальні партії імені Олега Ляшка, в камери повинен потрапляти тільки її лідер. А Юзьковій відведене скромне місце у новому Центрвиборчкомі, де вона сумлінно рахуватиме голоси свого колишнього чоловіка.

Картинки по запросу євген радченко

Радченко Є.В. Фото: з відкритих джерел

Радченко Євген Володимирович. Останнім часом перебуває на посаді директора з розвитку організації “Інтерньюз-Україна”. Пан Євген також входить до групи Реанімаційного пакету реформ, де виступає у ролі експерта з питань виборчого законодавства.

Євген Володимирович має досить великий послужний список. Працював у Комітеті виборців України. З 2005 по 2008 рік був радником з питань виборів та управління координатора проектів ОБСЄ в Україні. З 2009 року – експерт Венеціанської комісії. Радченко навіть встиг попрацювати на виборах у 14-ох країнах світу.

Оскільки державних посад в останні роки не обіймав, статки чиновника у публічному реєстрі відсутні. Але вже незабаром вони стануть відомі, оскільки Євгена Володимировича висунули у кандидати до нового Центрвиборчкому за квотою «Самопомочі». Там він буде єдиним представником громадських організацій, але і про фракцію мера Львова навряд чи забуде. Тим більше досвід роботи в КВУ йому неабияк допоможе.

Картинки по запросу тетяна сліпачук

Сліпачук Т.В., Фото: Юридична газета

Сліпачук Тетяна Володимирівна. Партнер юридичної фірми «Саєнко-Харенко». А нещодавно пані Тетяна входила до конкурсної комісії з відбору кандидатів до Державного бюро розслідувань.

Зважаючи на те, що державних посад Тетяна Володимирівна не обіймала, заповнених та оприлюднених декларацій в неї поки що немає. А ось її чоловік Олег Васильович (вказавши її власником квартири у Києві, де вони, ймовірно, спільно проживають) пролив світло на матеріальне становище родини. У подружжя авто марки Toyota LC 100, житловий будинок та земельна ділянка у селі Ходосівка та 37 000 доларів готівкою.

Сліпачук перебуває в президентському списку за квотою групи «Волі Народу». Однак, швидше за все, це лише формальність. Зважаючи на те, що голову ДБР вона обирала будучи представницею Президента, то припускаємо, що і в новому складі ЦВК Тетяна Володимирівна відстоюватиме інтереси Банкової.

Євстігнєєв А.С. Фото: з відкритих джерел

Євстігнєєв Андрій Сергійович. Засновник та керівник власного адвокатського бюро, що поєднує роботу із викладацькою діяльністю. Андрій Сергійович доцент кафедри екологічного права КНУ імені Тараса Шевченка.

До речі, саме підприємництво приносить пану Андрію основний дохід. Адвокатське бюро «Євстігнєєва» принесло йому 1 430 837 грн. доходу у 2015 році. За основним місцем праці заробіток склав лише 117 929 грн. Декларація за 2015 рік – це єдиний доступний громадськості звіт про фінансові статки Андрія Сергійовича. Та й тієї могло б не бути, адже подана вона була тільки тому, що пан Євстігнєєв намагався потрапити до Верховного суду. Однак вибув із конкурсу за результатами підсумкового рейтингу.

В декларації також зазначені: 2 авто марки «Шевроле» 2004 та 2010 років випуску, квартира площею 35 кв.м. у Бучі, та готівкові кошти у розмірі 20 000 доларів.

Цікавим є те, що прізвище Євстігнєєва з’явилось лише сьогодні, 5 лютого, в день подання президентського списку до Верховної Ради. Для цього з переліку виключили Надію Синицю, про яку ми писали раніше На думку аналітиків, таке рішення було викликано тим, що фракція «Батьківщина» звинуватила Порошенка в ігноруванні її права на свого представника у Центрвиборчкомі. А, зважаючи на те, що Андрій Євстігнєєв числиться ще й помічником депутата від цієї  політичної сили, то найімовірніше, саме він стане головним «рахівником» Тимошенко в оновленому складі ЦВК.

Саме так виглядає список поданий президентом Петром Порошенком. Як бачимо представництво очільника держави у новому складі ЦВК досить потужне, а місця, приміром, для «Опозиційного блоку» не знайшлось. Та чи треба дивуватись. Трохи більше року залишається до виборів, а в Україні ще з радянських часів існує негласне правило «неважливо як голосують, важливо як рахують».

[:]