Кандидати у ЦВК. Хто вони?

Президент України Петро Порошенко, нарешті, визначився із кандидатурами членів Центральної виборчої комісії. Хто вони? Чим займались до цього та кого представлятимуть у найвищому українському виборчому органі? «Кий-Інфо» розпочинає серію статей про кандидатів до ЦВК.

Ще 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів Центрвиборчокму, але лише кілька днів тому Порошенко спромігся внести нові кандидатури – наближення виборів таки дає про себе знати.

У списку, поданому Президентом, міститься 14 прізвищ: 9-ть з яких жінки та 5-ть чоловіків. Кожен із кандидатів представляє певну політичну силу, що має свою фракцію у парламенті.

Так, фракція «Народного фронту» представлена 4-ма представниками:

Картинки по запросу Бернацька Наталія Іларіонівна

Бернацька Н. І., Фото: прес-служба Міністерства юстиції

Бернацька Наталія Іларіонівна. З 14 січня 2015 року знаходиться на посаді першого заступника Міністра юстиції України. За основним місцем роботи за минулий рік, згідно з декларацією, пані Наталія заробила 162 363 грн. та встигла вийти заміж за юриста Руслана Бернацького. До речі, вартість святкування їхнього весілля, що проходило у Fairmont Grand Hotel, за приблизними підрахунками оцінюється не менше аніж в 1,5 млн. грн.

У самої Бернацької чималі статки. У декларації вказані 285 000 дол., 40 000 євро та 450 000 грн готівкою. Їздить чиновниця на Toyota Solara 2006 року, хоча мати Наталії у 2014 році змогла придбати одразу 2 автівки: Lexus та Porsche Cayenne.

Бернацька не була фігурантом гучних корупційних скандалів. Лише наприкінці минулого року активно виступала проти Національного антикорупційного бюро України, працівники якого напередодні навідувались до Мін’юсту із обшуками.

Раніше їй приписували роман із головним юристом країни Павлом Петренком. Проте, після весілля ці здогадки були розвінчані. А присутність на святі не лише Петренка, а й Арсенія Яценюка ще раз підтверджує, що Бернацька може стати рущійною чилою «Народного Фронту» у новому складі виборчкому.

Картинки по запросу Синиця Надія Любомирівна

Синиця Н.Л., Фото з відкритих джерел

Синиця Надія Любомирівна. 30 квітня 2014 року була призначена заступником Міністра Кабінету міністрів Остапа Семерака. Коли Семерак покинув посаду, Надія Любомирівна також пішла у відставку. Та тривалий час продовжувала займатись фаховою діяльністю – юриспруденцією, адже вона досить успішний приватний нотаріус у столиці.

В системі електронних декларацій відсутні відомості щодо неї, оскільки обов’язкове декларування доходів вступило в силу, після того як Нація Синиця покинула пост держслужбовця. Однак, оскільки зараз її колишній керівник Остап Семерак очолює Міністерство екології та природніх ресурсів, пані Надія зупинилась в кроці від місця у ЦВК. А ось «Народний Фронт» отримує +1 до скарбнички своїх людей в виборчому органі.

Картинки по запросу Єфремова Ірина Олексіївна

Єфремова І.О., Фото: Страна.UA

Єфремова Ірина Олексіївна. З листопада 2014 року Ірина Олексіївна є народним депутатом України. Пройшла до парламенту під 63 номером у партійному списку «Народного Фронту», до фракції якого зараз і входить.

Декларація народного депутата досить скромна. Згідно документу, мешкає пані Ірина в одному із номерів готелю «Київ», а власна квартира на 140 кв.м. із паркувальним місцем знаходиться у Харкові. За останніми поданими даними, у Єфремової 30 000 дол. та 10 000 грн. готівки, а наприкінці 2016 року парламентар дозволила собі сісти за кермо Volkswagen СС за 120 000 грн.

Народний депутат не була помічена в корупційних скандалах, але їй дуже сильно заважали журналісти у їдальні Верховної Ради. У вересні 2017 року медіаспільноту сколихнула звістка про те, що кількість журналістів у парламенті можуть значно зменшити, ввести для них дрес-код та обмежити час перебування у їдальні головного законодавчого органу країни. Саме Ірина Єфремова на засіданні комітету з питань регламенту Верховної Ради була головним ініціатором та промоутером відповідних змін. Вона обурювалась короткими спідницями журналісток у Раді, які збуджували чоловіків та стверджувала, що їй не вистачає їжі у буфеті.

Зрештою, обмеження так і не були введені. Проте наближеність до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова надала можливість пані Єфремовій отримати місце у списку кандидатів до Центрвиборчкому. Там вона зможе продовжувати кнопкодавити за своїх колег із «Народного фронту», на чому вже була спіймана раніше у парламенті.

Шипілов Л.М., Фото з відкритих джерел

Шипілов Леонтій Миколайович. Єдиний представник чоловічої статі від «Народного Фронту» у майбутньому складі ЦВК. Леонтій Миколайович фаховий юрист, що викладає у Києво-Могилянській академії. До речі, у 2012 році балотувався до парламенту від партії теперішнього очільника Києва Віталія Кличка «УДАР». Щоправда, лише під 134 номером. Цей порядковий номер так і не дозволив отримати заповітний мандат.

Можливо, якби Шипілов таки став депутатом, ми змогли б побачити багато цікавого у його декларації, яка, наразі, відсутня. Не помічений Леонтій Миколайович і у корупційних скандалах. Але, як кажуть, «все ще попереду».

Пана Леонтія пов’язують із теперішнім спікером парламенту Андрієм Парубієм. І саме він буде 4 голосом «Народного Фронту» в оновленому складі ЦВК.

Про інших кандидатів із запропонованого Президентом України списку читайте вже у наступній статті.