Канадський спецназ прибув в Україну для допомоги і навчання: подробиці

Через наростаючу напруженность на українсько-російському кордоні в Україну відправили канадський спецназ.

Розгортання невеликого контингенту канадського полку спеціальних операцій відбулося на тлі того, що дипломатичні переговори, спрямовані на запобігання збройному конфлікту в Україні, гальмувалися, а приблизно 100 000 російських військових залишаються на кордоні України. Про це повідомляє видання Globalnews — передає Кий-інфо.

Як пише Global News, що присутність канадських спецоперацій є частиною спроби союзників НАТО стримати російську агресію в Україні та визначити шляхи допомоги українському уряду.

За словами джерел, підрозділ також отримав завдання допомогти розробити плани евакуації канадського дипломатичного персоналу у разі повномасштабного вторгнення.

Ні уряд, ні канадські збройні сили офіційно не підтверджують присутність спецназу в Україні журналістам, окрім як заявляють, що оператори спецназу залучені до ширшої допомоги Канади Україні.

«Командування сил спеціальних операцій Канади є частиною ширших зусиль Збройних сил щодо підтримки Сил безпеки України», – написала речник командування спеціальних операцій майор Ембер Біно у заяві Global News.

Біно зазначив, що канадський спецназ надає «експертизу інструкторів та керівництва» українським колегам з 2020 року — хоча джерела повідомили Global News, що останній контингент спецназу, який виїхав в Україну приблизно 9 січня, не проводить навчання.

Нагадаємо, дипломатичні переговори між США, європейськими союзниками та Росією на минулому тижні завершилися без чіткого шляху до деескалації напруженості на українсько-російському кордоні. Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков назвав переговори «тупиком».

Читайте нас у telegram