Кабмін затвердив план на випадок воєнного стану: українцям можуть заборонити пересуватися по країні

Кабінет міністрів України утвердив порядок про заборону вибору місця реєстрації або місця перебування для громадян, які живуть на території, де введено військове положення.

Про це повідомляє Кий-інфо з посиланням на документ, розміщений на урядовому сайті.

Згідно з документом, забороняється декларування (реєстрація) та зняття із задекларованого (зареєстрованого) місця знаходження або проживання осіб на території, на якій діє воєнний стан. Водночас ці обмеження не діятимуть на території, на якій воєнний стан не введений.

У документі зазначається, що військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим, органів місцевого самоврядування приймає рішення щодо запровадження заборони або обмеження на вибір місця знаходження або місця проживання осіб. Це рішення має бути негайно доведене до відома населення через ЗМІ.

Порядок заборони набере чинності, у випадку виникнення небезпечних обставин та факторів, які можуть загрожувати населенню всієї України чи окремих її регіонів. У ньому зокрема описано:

  • обґрунтування необхідності запровадження заборони або обмеження щодо вибору місця перебування або місця проживання осіб;
  • строки запровадження заборони або обмеження щодо вибору місця перебування або місця проживання осіб;
  • список осіб, яким забороняється чи обмежується вибір місця знаходження чи місця проживання;
  • населені пункти, в яких запроваджується заборона або обмеження на вибір місця перебування або місця проживання осіб;
  • інші заходи, які полягають у забезпеченні виконання указу Президента України щодо запровадження воєнного стану в Україні чи окремих її місцевостях.

Читайте нас у Telegram.