Кабмін заборонив Нацгвардії використовувати сльозогінний газ у натовпі

Але тепер представники нацгвардії можуть використовувати водомети, якщо температура вище за +10.

Це рішення уряду зачитав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

До спеціальних засобів, які тепер можуть використовувати нацгрвардійці, входять: гумові та пластикові палиці, електрошокери, наручники (сітки для зв’язування), турнікети, службові собаки та коні, засоби акустичного, мікрохвильового впливу, сльозогінної дії, гранати та боєприпаси світлошумової дії, а також пристрої для стріляння гумовими кулями, водомети, бронемашини без штатного озброєння та інші спеціальні транспортні засоби. А також малогабаритні вибухові пристрої для відкриття приміщень.

Втім використовувати будь які спецзасоби можна лише після двох попереджень через гучномовець. Також правопорушникам має бути наданий час на виконання вимог Нацгвардії. Попередження та вимоги обов’язково мають лунати українською мовою і бажано мовою зрозумілою правопорушникам. Якщо після використання спецзасобів є постраждалі, правоохоронці мають забезпечити їм медичну допомогу.

Також Нацгвардії заборонено застосовувати будь які спецзасоби проти вагітних, малолітніх та людей, які мають очевидні ознаки обмежених можливостей. Спецзасоби не можна використовувати у навчальних закладах, лікарнях, на виробництвах легкозаймистих речовин, а також без письмової згоди у дипломатичних представництвах.

Використаний спецзасіб має бути пропорційним правопорушенню, яке необхідно зупинити. Якщо правоохоронець порушить свої повноваження, він буде нести за це відповідальність передбачену законом.