Кабмін призначив нового голову Держагентства лісових ресурсів України

Кабмін призначив нового голову Держагентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця. Що про нього відомо?

Кабмін призначив Юрія Болоховця головою Державного агентства лісових ресурсів України.


Призначити Болоховця Юрія Віталійовича Головою Державного агентства лісових ресурсів України з 18 лютого 2021 р. шляхом укладення контракту про проходження державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, встановивши випробування строком на три місяці., – йдеться в розпорядженні КМУ.

До кінця липня 2020 року Юрій Болоховець працював начальником Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Дружина Людмила Болоховець – приватний підприємець (ТОВ Івангородське) 33% частка спільно з Андрієм Ревою (через два абзаци буде згадка, ймовірно, за його рідного брата).

Згідно з офіційної декларації поданої перед звільненням, а саме 24 липня 2020 року, родина Болоховців не має особливого майна. Нежитлове приміщення в дружини 217 кв м і спільна квартира в Ніжині 88.2 кв м куплена в червні 2018 року. Щоправда дружина в 2019 році придбала авто Toyota Hilux 2.393L M/T Pick-UP BUSINESS, а також вона має на рахунку 1460000 грн та в спільній власності з чоловіком мають 20 тис дол і того ж року позичили 100000 грн третій особі.

Згідно з державним судовим реєстром в дружини чиновника існували певні бізнес-проблеми. Так з ТОВкою дружини “Івангородське” судився ПП “Ерідон” про стягнення 3 984 223, 62 грн, справа № 910/803/20. Підприємці дійшли мирової угоди і все ж кошти стягнули.

Ложка дьогтю: Людмила, дружина Болоховця вказала прибуток з головного місця роботи ТОВ МРП “Єгер” серед його засновників був її чоловік Юрій Болоховець. За цим підприємством тягнеться шлейф скандалів. А саме, в 2017 році «Прилуцька місцева прокуратура звернулася до Господарського суду з позовом про визнання недійсним договору про спільну діяльність, згідно з яким суб’єкту господарювання передано у користування 36 тисяч гектарів мисливських угідь.

Як з’ясувалося, підприємство, що отримало 114,2 тисячі гектарів, – ТОВ «Мисливсько-рибальське підприємство «Ічня», а ті, кому воно передало 36 тисяч гектарів на 25 років, – ТОВ МРП «Єгер». Ще у 2011 році «Вісник Ч» писав про обурення людей щодо передачі народних лісів та погане ставлення до місцевих мисливців.

Як можна приймати такі рішення? Вимоги землевласників не враховані. Ці ліси садили наші діди-прадіди ще при царі. Чому ж ми повинні питати дозволу, щоб ходити по них?, – обурювався Михайло Мовчан, мисливець з села Припутні Ічнянського району.

Тоді трьох мисливців побили «єгерці». На той час серед засновників ТОВ «Єгер» були Михайло Рева (ймовірно брат бізнес-партнера дружини – Андрія Реви), Юрій Болоховець та Дмитро Вахрушев. Проте володіння величезними угіддями приписували народному депутату Борису Шиянову.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1603), 26 січня 2017 року, повідомляє Відкритий ліс.

Що ж, будемо сподіватись, що дане призначення це не подяка за створення мисливських угідь для чиновників і не буде надалі сприяти корупції в Державному агентстві лісових ресурсів України.