Johnson & Johnson: що відомо про препарат від Covid 19?

Американський концерн Johnson & Johnson (J & J) подав заявку в американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) на екстрений допуск своєї вакцини проти коронавірусу.

Така ж заявка подана і в Європейське агентство лікарських засобів (EMA). Позитивне рішення EMA, за словами представника концерну, очікується ще до початку березня.

Що показали результати третьої фази випробувань?

Результати третьої фази клінічних випробувань вакцини, розробленої компанією Johnson & Johnson, вказують на те, що даний препарат зменшує ризик захворювання ковідом середнього та тяжкого ступеня тяжкості на 66 відсотків після чотирьох тижнів з моменту вакцинації. Те, що цей показник нижче, ніж у інших, дозволених до застосування вакцин, може бути пов’язано з мутаціями вірусу, про які на момент проведення випробування влітку минулого року ще не було відомо.

Крім того, третя фаза клінічних випробувань, в якій взяли участь 44 000 чоловік в США, Бразилії, Південній Африці показала, що вакцина J & J однаково ефективна і по відношенню до людей похилого віку, і по відношенню до молоді. При цьому третина випробуваних була старше 60 років. Після вакцинації не було встановлено випадків смерті або госпіталізації людей, яким було зроблено щеплення, що є обнадійливим сигналом.

Переваги вакцини від Johnson & Johnson

У даної вакцини є ряд переваг: по-перше, щеплення цим препаратом повинно бути зробленим лише один раз, а не два рази, як у випадку більшості інших вакцин. Тому більше людей можуть отримати більш швидкий доступ до препарату. Зараз за допомогою тестів розробники намагаються з’ясувати, чи збільшує друге щеплення, зроблене протягом короткого часу, ефективність вакцини.

Друга перевага полягає в тому, що вакцину від Johnson & Johnson можна зберігати і транспортувати при температурі звичайного холодильника. Даний препарат має подібності з вакциною AstraZeneca. Обидва концентруються на спаюванні білку на поверхні вірусу, викликаючи імунну відповідь. Правда, як показали дослідження, на відміну від Johnson & Johnson, AstraZeneca менш ефективна для людей похилого віку.

Хто і коли отримає вакцину від Johnson & Johnson?

Як тільки американське відомство дасть вакцині зелене світло, компанія зможе почати поставки препарату. У 2021 році планується випустити один мільярд доз вакцини. Виробляти її будуть в США, Європі, Індії та Південній Африці. США отримають 100 млн доз вакцини, які компанія повинна поставити вже в першій половині року. Крім того, США додатково зарезервували ще 200 млн доз. ЄС замовив 400 млн доз вакцини Johnson & Johnson.

Нагадаємо: вчора, 10 лютого Кабінет міністрів заборонив реєструвати і використовувати російську вакцину проти коронавірусу на території України.