Івану Франку відкрили пам’ятний знак у Києві

Відбулося урочисте закладання каменю для повноформатної скульптурної композиції Іванові Франкові. Захід пройшов у сквері на розі вулиць Інститутської та Липської.

Відбулося урочисте закладання каменю в сквері на розі вулиць Інститутської та Липської, де буде споруджена скульптурна композиція українському письменнику, поету, науковцю та публіцисту Івану Франку.

Ідея створення пам’ятного знаку належить онуку Франка – Роландові. Встановлення відбулося за підтримки Київського міського голови. У відкритті взяли участь Віталій Кличко, члени родини Івана Франка, представники українських церков, влади, громадськості та наукової спільноти.

«Ми повинні шанувати своїх геніїв, які творили і жили заради України та її майбутнього. А внесок Івана Франка в українську культуру є неоціненним. Він автор понад 6 тисяч літературних, публіцистичних та наукових творів. Писав кількома мовами, а переклад робив із 19 мов світу, зокрема, і східних. Спадок Івана Франка є одним із ключових надбань у становленні української нації. Тому важливо, що ми увіковічнимо Каменяра, віддамо шану його пам’яті і його справі», – сказав Віталій Кличко.

Правнук Франка, Петро Галущак, наголосив, що творчість його прадіда належить не тільки родині, але й усім українцям. І дуже символічно, що саме в Києві буде така скульптурна композиція, оскільки тут Іван Франко одружився зі своєю дружиною.

Національний геній Іван Франко (27.08.1856—28.05.1916) увійшов до світової історії як видатний поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, публіцист, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст, громадський і політичний діяч. Іван Франко був у числі діячів, що змінили хід історії. Його внесок у розвиток не лише української, а й світової культури насправді є неоціненним. Він автор майже шести тисяч літературних, публіцистичних і наукових творів; вільно писав українською, польською, німецькою та російською мовами, робив переклади з 19 мов, зокрема східних.