«Історію ми вже не змінимо: візит до України Президента Польщі Анджея Дуди

Це перший візит глави польської держави на посаді Президента. Офіційно Дуда прилетів, щоб вшанувати пам'ять закатованих НКВС польських солдат, що поховані на кладовищі у Харкові. Під час свого візиту Президент Польщі зустрівся з Президентом України Петром Порошенко та обговорив з ним питання погіршення українсько-польських відносин.

Зустріч польського та українського президентів відбулася у Харкові 13 грудня. Польська газета Rzeczpospolita пише, що Петро Порошенко був настільки радий приїзду Анджея Дуди, що піднявся у польський літак і там привітав його. «Я дуже задоволений візитом до Харкова мого чудового друга та стратегічного партнера», – цитує Президента України польське видання.

Під час офіційного візиту політики домовилися про ексгумацію загиблих в Україні та Польщі під час «Волинської трагедії» 1943 року. Різні погляди на цю історичну подію викликали політичний конфлікт між двома державами. Через розбіжності та взаємні звинувачення Польща навіть заборонила в’їзд на свою територію для деяких українських дипломатів, активістів та істориків.

Результат пошуку зображень за запитом "порошенко дуда"

Фото: president.gov.ua

Президенти обох країн дійшли спільної думки, що історія не повинна впливати на політичні взаємовідносини двох країн. На зустрічі Петро Порошенко навіть процитував слова колишнього Президента України Леоніда Кучми. «Залишимо історію історикам, – сказав він – потрібно пам’ятати героїв минулого, вшановувати пам’ять невинних жертв, але твердо потрібно рухатися вперед, бо історію ми вже не змінимо».

Польський президент Дуда раніше вже заявляв в інтерв’ю польському радіо, що Варшава не повинна погіршувати відносини з Києвом, з огляду на міжнародну позицію Росії.

Цей візит важливий, але не матиме стратегічного значення, вважає екс-депутат Тарас Чорновіл. На його думку візит польського Президента – це паломництво до місця гибелі його співвітчизників. Якщо б Дуда приїхав з метою говорити про трагедію українського та польського народів, тоді зустріч носила б дипломатичне значення.

Фото: president.gov.ua

Пізніше з’явилось повідомлення, що Президент Польщі перебуватиме в Україні до 15 грудня й зустрінеться з представниками української влади.

«Президенти говоритимуть  про ситуацію на сході України – в Луганській і Донецькій областях, про те, наскільки виконуються Мінські домовленості. Президент Дуда висловить свою підтримку президентові Порошенкові та його старанням забезпечити мир у Східній Україні», – повідомив керівник прес-служби польського Президента Марек Магеровський.

За його словами, Дуда також порушить у Києві питання допомоги Україні – фінансової або гуманітарної.

«Буде також розмова про відносини з Росією – про стосунки України з Росією, про стосунки ЄС із Кремлем. Президент Дуда вважає, що санкції, накладені на Росію, термін яких закінчується 31 грудня, потрібно продовжити», – додав речник прес-служби Дуди. Раніше польський Президент заявляв, що Європа небезпечно маргіналізує тему війни в Україні.