Упровадж повномасштабної війни жінки неодноразово транслювали свою хоробрість, витриманість і непохитність у власних поглядах. Кожного дня жінки обстоюють своєю незламністю та стійкістю свої права та свободи.
Підписуйтесь на нас у telegram
Про це повідомляє Кий-інфо.
Цього року у Верховній Ради депутати зареєстрували законопроєкт, згідно з яким Міжнародний жіночий день пропонують замінити Днем української жінки та святкувати його 25 лютого – у день народження поетеси Лесі Українки. У соцмережах думки розділились, адже 8 березня відзначають у всьому світі, це Міжнародний жіночий день, і його не треба заміняти чи скасовувати.
Також люди вважають недоречним відзначати День української жінки наступного дня після роковин повномасштабного вторгнення.
У застосунку “Дія” пройшло опитування щодо статусу 8 березня. Із варіантів відповідей були запропоновані: “залишити вихідним”, “цей день має бути робочим” та “не можу визначитись” – більшість респондентів підтримали пропозицію залишити свято вихідним днем.
Народні депутати зареєстрували у Раді законопроєкт, і пропонують перейменувати свято 8 березня на Міжнародний день захисту прав жінок та залишити його вихідним днем.
Нагадаємо, що вихідним цей день залишається у понад 20 країнах – більшості країн колишнього СРСР, крім Латвії, Литви та Естонії, у кількох країнах Африки, а також у Грузії, В’єтнамі тощо. У Китаї цей день робочий, але скорочений для жінок. Також цей день неробочий, або скорочений у Берліні.
Якщо згадати історію, то Міжнародний жіночий день з’явився завдяки суфражисткам, які вимагали рівності між жінками та чоловіками в економічній, політичній та освітній сферах аби також мати право голосу.
У цей день у 1857 році робітниці Нью-Йоркських фабрик влаштували демонстрацію. Жінки хотіли отримувати таку ж зарплатню, як і чоловіки. Крім того, активістки привернули суспільну увагу до питання освіти, права голосувати на виборах та поліпшення трудових умов. Так у світі почали виникати жіночі профспілки.
На початку 20 століття, знов у Нью-Йорку, 15 тисяч жінок вийшли на мітинг. Згодом у Данії пройшла друга Міжнародна коференція працюючих жінок. На ній активістка Роза Люксембург та очільниця групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін запропонували ідею започаткувати Міжнарожний жіночий день. Свято створювалося з метою боротьби за жіночі права.