ІНТЕРВ’Ю З БІЛОРУСЬКОГО ЦВИНТАРЯ. ПОШУК ПРАВДИ ПРО ВІРУС

Правду про епідемію в Білорусі шукаємо на цвинтарі. «Війна є війна, а на війні є жертви», - пише видання Бєлсат. ТВ

28 квітня православні білоруси відзначили Радуницю (поминальний день). Журналісти “Бєлсат” вирушили на міський цвинтар №3 в Стовпці Мінської області, з яких все ще приходять тривожні новини, але офіційної статистики ні за кількістю виявлених випадків коронавіруса, ні по смертності від нього до цих пір немає.

Сьогодні тут поховали Анну С., яка померла 24 квітня. Анна працювала медсестрою в Мінську, в міському клінічному шкірно-венерологічному диспансері, а жила в Стовпцях.

«Трошки я ображений, звичайно. Треба було її раніше в реанімацію класти, але нічого вже не повернеш. Причина смерті: коронокардіосклероз, супутні: коронавірус. COVID-19 у неї підтверджено, але офіційно померла від слабкого здоров’я. Але ж їй виповнилося б 62 роки в травні, у кого в такому віці міцне здоров’я?», – чоловік Анни Володимир.

Столбцовське кладовище розділене на дві частини: праворуч ховають православних, зліва – католиків. Більшість свіжих могил розташовані біля головного входу, але трапляються і свіжі поховання поряд зі старими могилами. Поховання за березень і квітень 30 могил.

«Багато поховань було за тиждень, але в закритих трунах відспівували 6 осіб. Родичі говорили, що у померлих був коронавірус. 6 осіб за тиждень не так багато, як кажуть і пишуть в деяких джерелах. Думаю, приводу для паніки немає, але треба себе поберегти ».

Про те, що приводу для паніки немає, кажуть і співробітники ритуальної служби, які побажали залишитися анонімними.

«Я не знаю, який діагноз, там же цифри написані в тих паперах, що мені на руки дали, а лікарі мені не сказали, я навіть не знаю, чи брали у нього аналізи на коронавірус», – ділиться історією Ніна.

«Йому 27 лютого зробили операцію і виписали швидко, сказали, що коронавірус в лікарні. А через місяць він пішов знімати шви в лікарню і після цього почав кашляти сильно, і температура піднімалася: то 37,1, то 37,8. а ми думали, що йому так погано через пульсу: 105 був пульс ».

Анатолію Некрашевич тільки 30 березня зробили знімок, який підтвердив наявність пневмонії. З рентген-кабінету чоловіка відвезли вже на візку, він не міг йти і самостійно одягатися.

«Ви знаєте, у нас таке погане ставлення в лікарні до цих хворих. Мій сусід помер днями, Олег Беть. Він з температурою 39,6 три години сидів в приймальному покої, а потім його додому відправили, сказали, що бронхіт. Це в неділю було, а у вівторок він уже в реанімацію потрапив ».

Ірина каже, що багато в чому таке ставлення до пацієнтів визначає головний лікар Столбцовському лікарні. Почувши ім’я головлікаря, в розмову включається декілька жінок.

Олена Дубовик/АА, фото Ірина Ареховська belsat.eu