ІНФОРМАТОР, ЯКИЙ ПЕРЕДАВ АУДІЗАПИСИ, ГОТОВИЙ СВІДЧИТИ У СПРАВІ ШЕРЕМЕТА

Колишній співробітник білоруського спецназу Ігор Макар, котрий передав українській поліції аудіозаписи, де начебто керівники КДБ Білорусі обговорюють можливість усунення політичних опонентів, зокрема, журналіста Павла Шеремета, готовий з'явитися в Києві та надати необхідні свідчення Офісу генпрокурора.

Він стверджує, що передав матеріали українським правоохоронним органам ще у грудні 2020 року. Про це він заявив у своєму інтерв’ю  пише “Радіо Свобода”.

На аудіофайлі троє людей обговорюють операцію із ліквідації Олега Алкаєва, колишнього начальника мінського СІЗО №1, Володимира Бородача, колишнього командира бригади спецназу, і Вячеслава Дудкіна, колишнього виконувача обов’язків начальника відділу боротьби з корупцією. На цю операцію, нібито на спецрахунку президента Білорусі Олександра Лукашенка, було «понад півтора мільйона доларів». Співрозмовники обговорюють також вбивство журналіста Павла Шеремета з використанням вибухівки.

Ігор Макар заявив, що зараз перебуває в одній із країн ЄС. Запис він отримав ще у 2012 році, але не міг його тоді оприлюднити через загрозу власному життю. Але звернувся до спецслужб США, які сприяли захисту Олега Алкаєва, на якого готували замах. Макар запевняє, що запис є справжнім і пройшов фоноскопічну експертизу та вказує, що є свідки які готові підтвердити автентичність плівок.

“У даному записі згадувався Павло Шеремет, який і був підірваний в автомобілі точно так, як це планувалося. Так само у мене є докази і підтвердження того, що планувалося фізичне усунення Андрія Суздальцева (російський політолог і критик режиму Лукашенка). Цього на аудіо немає, але це підтвердить моє джерело особисто – в суді”, – стверджує Макар.

Телеграм канал Кий-інформ