[:ru]Илон Маск и разработчики искусственного интеллекта потребовали запретить роботов-убийц[:ua]Ілон Маск та розробники штучного інтелекту закликали заборонити роботів-вбивць[:]

Фахівці в галузі штучного інтелекту закликали ООН заборонити розробку зброї, що може відкривати вогонь без команди людини. Така зброя вже існує та використовується.

[:ru]

Петиция представлена на сайте The Guardian. Текст подписали 116 экспертов и руководителей компаний, которые занимаются разработками в области автономных технологий. Среди них основатель «Tesla и SpaceX» Илон Маск, и руководитель лаборатории «Google» по разработке искусственного интеллекта Мустафа Сулейман.

В некоторых странах такой тип оружия уже используется. Южная Корея еще в 2014-м году установила на границе с Северной Кореей роботов-стражей, созданных компанией «Samsung». Они могут самостоятельно идентифицировать цель и вести огонь на поражение, хотя сейчас их контролируют операторы.

Похожее письмо было опубликовано в 2015 году. Тогда его поддержали Стивен Хокинг и один из основателей «Apple» Стив Возняк.

[:ua]

Петиція представлена на сайті The Guardian. Текст підписали 116 експертів та керівників компаній, що займаються розробками у напрямку автономних технологій. Серед них засновник «Tesla та SpaceX» Ілон Маск, та керівник лабораторії «Google» з розробки штучного інтелекту Мустафа Сулейман.

У деяких країнах такий тип зброї вже використовується. Південна Корея ще у 2014-му році встановила на кордоні з Північною Кореєю роботів-стражів, створених компанією «Samsung». Вони можуть самостійно ідентифікувати ціль та вести вогонь на ураження, хоча зараз їх контролюють оператори.

Схожий лист було опубліковано у 2015 році. Тоді його підтримали Стівен Хокінг та один з засновників «Apple» Стів Возняк.

[:]