Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії

У понеділок ринкова вартість Tesla перевищила 1 трильйон доларів.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск став найбагатшою людиною в історії світу. Про це повідомляє Forbes.

Forbes оцінював статки Маска в $271,3 млрд на момент закриття ринків у понеділок, що приблизно на $41,7 млрд більше, ніж у п’ятницю. Причина – у 13% стрибку акцій Tesla і понад 16 мільйонів опціонів на акції Tesla вартістю $16,1 мільярдів.

Статок Маска вперше наближається до $300 мільярдів. Засновник і колишній генеральний директор Amazon Джефф Безос став найбагатшою людиною за час складання рейтингу найбагатших людей Америки на початку цього місяця, очоливши список із статком $201 мільярд. Коли в липні акції Amazon досягли піку, його статки виросли. до $212 мільярдів – на $59,3 мільярда менше, ніж зараз у Маска. Статки засновника Microsoft Білла Гейтса ненадовго перевищили $100 мільярдів у квітні 1999 року, під час піку міхура доткомів. З поправкою на інфляцію сьогодні це трохи більше ніж $165 мільярдів. Коли в 1982 році Forbes вперше почав вважати статки мільярдерів, найбагатшою людиною в Америці був судновий магнат Деніел Людвіг, статки якого становили $2 мільярди, або близько $5,5 мільярда на сьогодні.

21% частка Маска в Tesla (без урахування кредитних зобов’язань) – основна частина його стану, але він також володіє міноритарною часткою в SpaceX, яку заснував у 2002 році. Після лютневого раунду фінансування цей бізнес оцінили інвестори в $74 мільярдів.

Попри своє багатство, мільярдер, народжений у Південній Африці, веде відносно скромний спосіб життя. Навесні 2020 року він пообіцяв позбутися більшої частини майна, зокрема пів дюжини каліфорнійських особняків. Станом на червень основною резиденцією Маска був складний збірний орендований будинок розміром із однокімнатну квартиру в Бока-Чика, штат Техас, де SpaceX виробляє свої ракети.

На стан Маска може вплинути політика. У понеділок, 25 жовтня, він засудив останні податкові пропозиції, які, як сподіваються демократи, можуть допомогти фінансувати новий бюджетний план. За даними ЗМІ, він вимагатиме від мільярдерів і тих, хто заробляє понад $100 мільйонів протягом щонайменше трьох років, щорічно платити підвищені податки на збільшену вартість їхніх акцій та облігації. Це було б особливо обтяжливо для Маска, який володіє здебільшого свого величезного статку в акціях Tesla, що публічно торгуються.

“Зрештою, у них закінчуються гроші інших людей, і вони приходять за вами”, — написав він у Twitter після того, як його власний капітал виріс більш як на $41 мільярдів за один день.

Фото з Інтернету

Підписуйтесь на наш канал telegram