ІДІЛ взяв на себе відповідальність за вибухи в Ірані та назвав імена терористів-смертників

Сунітська група ІДІЛ взяла на себе відповідальність за вибухи в Ірані, оприлюднивши заяву про причетність до злочину терористів-смертників, які підірвали пояси з вибухівкою серед натовпу у південно-східному іранському місті Керман.

ІДІЛ – антишиїтська та антиіранська група, котра роками воює проти Ірану на Близькому Сході, і попри низку поразок у регіоні, зберігає там присутність, нагадує видання The Hill.

Вибухи в Ірані екстремістське угруповання назвало “подвійною мученицькою операцією” та описало, як двоє бойовиків підійшли до церемонії біля могили генерала Сулеймані та підірвали пояси з вибухівкою, прив’язані до їхніх тіл “біля могили лицемірного лідера”, – цитує заяву екстремістів видання The New York Times.

У заяві угруповання, яке називає себе “Ісламська держава”, ідентифікувало двох нападників – Омара аль-Мовахіда та Саєфуллу аль-Муджахіда, пише газета. Група складається з місцевих філій по всьому мусульманському світу і не уточнила, яка саме регіональна організація стоїть за вибухами.

Група неодноразово погрожувала Ірану через те, що вона називає “політеїзмом і віровідступництвом”, вона також взяла на себе відповідальність за кілька попередніх атак на Іран, нагадує NYT.