Хитромудрі схеми фіскала Пащенка

Андрій Миколайович Пащенко, начальник ДПІ у Шевченківському районному ГУ ДФС м. Києва – особистість загадкова та непослідовна. Він легко знаходить нову роботу і так само легко її залишає. Розлучується з дружиною, а потім живе з нею в одній квартирі за 4 мільйони гривень. Змінює ім’я на сторінці у Facebook мало не щомісяця та вміє нізвідки взяти готівкові гроші. І здається – НАБУ та НАЗК усіма можливими способами намагаються цього не помічати.

Перше, що втрапляє у око ознайомившись із біографією Пащенка, це його кар’єра. Андрій Миколайович змінює роботу частіше, ніж Ляшко виграє у лотерею. За 2014 рік він 5 разів змінював місце працевлаштування, а з деяких посад йшов через місяць після виходу на роботу. Попрацювати він встиг і помічником народного депутата Валерія Віталійовича Карпунцова, і в Головному Управлінні Міндоходів у Києві. До того, як стати начальником ДПІ Шевченківського району міста Києва у 2016 році, Пащенко обіймав ідентичні посади в Оболонському та Солом’янському районах.

Але «нестабільна» кар’єра Андрія Миколайовича жодним чином не завадила йому збагачуватися. У власності працівника фіскальної служби численні квартири, машини та мільйони. А у 2009 році Пащенко купив одразу чотири земельні ділянки у Чернігівській області. Загальна площа яких склала близько 8,9 тисяч м².

Податківець задекларував дві квартири, втім у жодній він не є повноправним власником. Одну квартиру Пащенко ділить з батьком Миколою Петровичем Дворніком і ще двома чоловіками Сергієм Володимировичем та Євгеном Володимировичем Слятіними ( вочевидь братами). Другу квартиру він орендує.

У декларації за 2015 рік Пащенко згадує два автомобілі TOYOTA LEXUS GX 4.7 2004 та PEUGEOT RCZ 2012. Втім вже у 2016, згідно е-декларації, модний білий «Пежо» Андрій Миколайович продав за 390 тисяч гривен, і залишив собі вірну «Тойоту», що знаходиться у власності Пащенка вже 9 років.

Проте, найбільше питань викликають готівкові збереження начальника ДПІ. За 2016 рік його статки у гривневому еквіваленті збільшилися майже в чотири рази. Судіть самі . У 2015 головний фіскал Шевченківського району задекларував 180 тисяч гривень, 20 тисяч доларів та 3 тисячі євро готівкою. У наступному році збереження у доларах та євро залишилися незмінними, а гривневі статки вже дорівнювали 700 тисячам.

Чому готівкові кошти збільшилися на 520 тисяч пояснити складно. Навіть врахувавши, що того року Андрій Миколайович продав машину і заробив близько 75 тисяч гривень. Навіть, якщо б він увесь рік не їв, не платив за квартиру, не відпочивав влітку, не заправляв бензином свою стареньку «Тойоту», нізвідки у його декларації з’являється трохи більше 55 тисяч гривень готівкою.

Недорозлучені Пащенки

Сімейне життя Андрія Миколайовича також складно назвати стабільним та зрозумілим. Офіційно пан Пащенко розлучений, втім, вочевидь, зі своєю колишньою дружиною Вікторією Анатоліївною Пащенко підтримує теплі та близькі стосунки. На своїй сторінці у Facebook він до недавнього часу вказував, що одружений з 24 січня 1986 року.

Теж саме написала його колишня на своїй сторінці.

І хоча на Facebook Андрій Пащенко не приховував подружнього життя, у декларації про те, що наш податківець сімейна людина – ані слова.

Нині Пащенко прибрав усі відомості зі своєї сторінки та встиг двічі змінити прізвище. Спочатку він був Андреем ПаЧенко, а потім Андрієм А.

Його «колишня» також усі відомості про «недорозірвані» стосунки зі сторінки прибрала. Тепер вона «заручена», і екс-чоловік більше їй не друг у соціальних мережах.

Але схоже, що Андрій та Вікторія Пащенки проживають разом. Принаймні у 2015 році Андрій Миколайович написав у е-декларації, що користується квартирою своєї колишньої дружини.

У 2016 році пан Пащенко вказав, що використовує квартиру вже іншої жінки Ігольникової Ганни. Але площа квартир Вікторії та Ганни повністю співпадає.

З Державного реєстру речових прав на нерухоме майно видно, що Ігольникова володіє лише однією квартирою за адресою Печерський узвіз, будинок 18. Вона є єдиною власницею приміщення, яке вочевидь орендує фіскал Андрій Пащенко.

Втім, ту саму адресу, у системі YouControl, вказує і колишня дружина Пащенка.

Схоже мова йде про одну й ту саму квартиру. І на нашу думку є два варіанти, чому так сталося. Або Вікторія Анатоліївна Пащенко та наш податківець Андрій Миколайович жили разом із Ганною Ігольниковою великою дружною родиною – площа трикімнатної квартири це дозволяла. Або пані Ганна володіє приміщенням лише за документами, а справжню власницю квартири держслужбовцю Андрію Пащенку треба було приховати аби не вказувати у е-декларації.

Заможна Вікторія

А приховувати є що, адже колишня дружина Пащенка – мільйонерша. З Державного реєстру прав на нерухоме майно зрозуміло, що у володінні Вікторії Анатоліївни є ще одна квартира, яку вона придбала у листопаді 2015 року.

Знаходиться це житло в елітній новобудові по вулиці Євгена Коновальця. Згідно сайту ЛУН ціни на таке приміщення сягають 5 мільйонів гривень.. Чи змогла самостійно заробити на таку квартиру Вікторія Пащенко – питання риторичне. Офіційних доходів її «колишнього» чоловіка також не вистачило б на таке житло.

Нову елітну квартиру, за словами консьєржки, Пащенки відвідують часто. Інколи до них заходить їхній син Дмитро Андрійович, екс-прокурор Київської місцевої прокуратури. У своїй е-декларації за 2016 рік пан Дмитро також згадує квартиру за цією адресою.

Розлучитися з дружиною – зручний спосіб приховати численні статки від правоохоронних органів та журналістів. Проте, якщо корупційне правопорушення є, повністю його сховати складно. Довгий час НАБУ та НАЗК не хотіли помічати очевидних невідповідностей у деклараціях Андрія Пащенка та перевіряти їх. Втім юристам «Центру медіарозслідувань «Булава» вдалося переконати судові органи, та через їхнє рішення зобов’язати правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження щодо хитромудрого фіскала. Громадська організація Булава буде тримати Вас в курсі подальшого розвитку подій.

Під час написання матеріалу використовувались дані е-декларацій, відомості Державного реє справ на нерухоме майно, системи YouControl, а також інформація з сайту продажу нерухомості ЛУН.