Прохідний бар’єр подолали та увійшли до Київради 7 партій:
- Європейська солідарність – 20,52%;
- УДАР – 19,98%;
- Єдність – 8,74%;
- ОПЗЖ – 7,81%;
- Слуга народу – 7,53%;
- Батьківщина – 7,49%;
- Голос – 5,97%.
Мером Києва повторно обрано Кличка. За нього проголосували понад 365 тисяч киян, що складає 50,52%.
- О.Попов («ОПЗЖ») отримав 68 757 голосів;
- С.Притула («Голос») – 56 900;
- О.Кучеренко («Батьківщина») – 45 823;
- І.Верещук («Слуга народу») – 39 321;
- А.Пальчевський («Перемога Пальчевського») – 38 360;
- І.Смешкао («Сила і честь») – 22 418;
- О.Омельченка («Єдність О.Омельченка») – 21 542.
Столичні вибори мера та місцевих депутатів показали значне розшарування електорального поля, що призведе до утворення досить нетривкої більшості.
Кожний можливий варіант має багато підводних течій. Не секрет, що між Кличком і Порошенком ще від часів коли Віталій очолював партію Порошенка склалися не прості стосунки.
Тому створення коаліції в Київраді з представників «УДАРу» та «ЄС» можливе, але слабко уявляється тривалість такого союзу. Амбітність Порошенка обов’язково призведе до того, що він захоче більш впливати на столичні процеси, намагатися задавати тон і порядок денний всій коаліції. Не виключено, що він стане і позиціонувати себе неофіційним мером столиці. А це навряд чи сподобається Кличку. Та і подібна коаліція матиме дуже хитку більшість.
Кличко може спробувати сформувати коаліцію з дрібними фракціями, але і тут ситуація досить складна.
Залишаються фракції «Голосу», «Єдності Омельченка», «Батьківщини» і «Слуги народу».
Коаліція з «Слугами» додасть Кличку певних переваг, але занадто мала фракція, і, можливо, великі апетити з боку влади. А треба ще заручитися підтримкою інших гравців, аби отримати переконливу більшість. Гарантовано, що всі вони захочуть посаду Секретаря Київради, і розміняють її лише на дуже «смачні» комітети.
Тому, яка б конфігурація не склалася, коаліція буде нетривкою і скандальною.
Певно саме це і враховував будівельний магнат Вадим Столар запускаючи проект «Перемога Пальчевського». Не секрет, що цей проект Столару коштував надзвичайних ресурсів. За оцінками експертів, лише в останній тиждень голосування на рекламу на «Ютюбі» було витрачено майже мільйон гривень. А загалом увесь процес поглинув десятки мільйонів доларів.
Завдання зробити Пальчевського, якого відверто пов’язують з російськими спецслужбами, мером столиці для Столара була «задачею-максимум», на «дурника», може, проскочить. Головне – провести його фракцію до Київради. Отоді, Столар отримав би «золоту карточку» Київради.
Рух «Чесно» оцінює, що власних людей Столар веде як серед «ОПЗЖ», осередком якої він керує в столиці, так і серед «Європейської солідарності». Зокрема, Рух «Чесно» заявляє, що принаймні є 3 людини у списку «ЄС» – І.Никорак, С.Алєксєєв, А.Андрєєв.
Отримавши ще підконтрольну фракцію «Перемога Пальчевського», Столар отримав би «золоту картку» і жодне вагоме питання життєдіяльності столиці без нього б не вирішилося. Однак, кияни піднесли поганий сюрприз, – Пальчевський, разом зі всією своєю «Перемогою» програв. Всі потуги, шалено дорогу кампанію, кияни оцінили всього у 4,56%. Тепер Столару доведеться, як і завжди, підкилимно задовольняти свої потреби, а це, при нинішніх розкладах в Київраді, буде складно. До того ж, Столару слід відповісти, за «надмірні апетити». Бо як кажуть, – «горе переможеним!».