ХТО ТАКИЙ ДЕНИС ШМИГАЛЬ?

Щойно Рада проголосувала за нового прим'єр-міністра, ЗМІ розповідають, як Денис Шмигаль з топ-менеджера Ахметова

Щойно Рада проголосувала за нового прим’єр-міністра, ЗМІ розповідають, як Денис Шмигаль з топ-менеджера Ахметова перетворюється на топ-держменеджера Зеленського

Чиновницька кар’єра випускника економічного факультету Львівської політехніки Шмигаля почалася більше десяти років тому у Львівській облдержадміністрації (ОДА) — там він зайняв позицію помічника її голови. Пізніше очолював департамент економіки та інвестицій ОДА, а в 2014-му навіть трохи попрацював у фіскальній службі Львівської області.

За словами Добродомова, в Народному контролі було багато волонтерів, представників самооборони Майдану і ветеранів АТО, але не вистачало людей з досвідом роботи в держорганах. І «народноконтрольці» звернули увагу на колишнього чиновника Львівської ОДА. «Шмигаль хотів реалізуватися в місцевій владі, а партія — отримати професійного кандидата. Так Шмигаль потрапив в першу партійну п’ятірку», — пояснив НВ Добродомов.

У серпні 2019 новий президент Володимир Зеленський призначив Шмигаля головою Івано-Франківської ОДА. Цьому кадровому рішенню передували важливі події, що трапилися в житті самого новоявленого губернатора. На той час Шмигаль вже побував в ролі одного з топ-менеджерів енергохолдингу ДТЕК Ахметова: він послідовно покерував структурами компанії – Західенерго і Бурштинською ТЕС.

МАЙНО

Денис Шмигаль зазначив 3 млн 389 тис. 062 грн доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2019 рік. Зокрема, весь дохід Шмигаля становила заробітна плата. Також він зазначив у декларації $115 тис., а дружина – $80 тис. готівки.

Шмигаль володіє гаражем (15,9 кв. м) у Львові та земельною ділянкою (2200 кв. м) у Львівській області. Його дружина володіє земельною ділянкою (151 кв. м) і будинком (215,9 кв. м) у Львові, 25% ще однієї земділянки (458 кв. м) у Львові, нежитловою будівлею (417,32 кв. м) і земельною ділянкою (2200 кв. м) у Львівській області.

Крім того, дружина віце-прем’єра володіє автомобілем Land Rover Discovery Sport 2016 року випуску.