Хто і звідки Денис Монастирський?

Монастирський керуватиме МВС, а його дружина ДБР, - що відомо про можливого майбутнього очільника МВС та його дружину йдеться в блозі Центру медіарозслідувань "Булава"

Добровільна відставка Арсена Авакова з посади міністра МВС стала черговою несподіванкою для суспільства. За інформацією компетентних джерел з МВС, багато керівників департаментів та управлінь відчули шок і глибоке занепокоєння щодо свого майбутнього. Однак, шоковий стан офіцерів вищого рангу тривав недовго. Вже через кілька годин президент Володимир Зеленський на зустрічі з власною фракцією представив на вакантну посаду кандидатуру Дениса Монастирського.

Денис Монастирський очолює в парламенті комітет з питань правоохоронної діяльності, він добре знайомі і не викликає жодних засторог серед функціонерів МВС. По відношенню до Монастирського немає не те що занепокоєнь щодо можливого глибокого перетасування крісел в міністерстві, а і взагалі він не викликає у багатьох опитаних правоохоронців ніяких почуттів.

Вже два роки Денис Монастирський непомітно для суспільства очолює один із ключових комітетів Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності. Ніхто не може нині згадати жодних різких рішень, скандалів, заяв чи принципової позиції народного депутата. Натомість, всі відзначають безконфліктну роботу комітету, в якому перебувають 25 посадовців з різних фракцій. Здавалося б, скандали мали б бути.

Зокрема всю країну збурив фейковий захист наукової дисертації скандального депутата з фракції Медведчука Іллі Киви. Але Монастирського, людину, яка має наукове звання, робота “науковця” Киви цілком влаштувала. Більше того, Монастирський дав найкомплементарнішу характеристику цій дисертації, запевняючи, що наукова робота зацікавила увесь комітет Верховної Ради, і це не жарт.

Монастирський довгий час був взагалі нікому невідомий, уродженець Хмельницького, там і викладав в Університеті управління та права та підпрацьовував юристом у кількох фірмах. Займатися громадською діяльністю Монастирський почав освоюючи різні гранти. Зокрема отримував грант і від президента Януковича. Та після Революції Гідності він вийшов на новий рівень громадської активності.

Ні, Денис Монастирський не пішов добровольцем захищати Україну від російської навали, та і до військомату не подався. Юрист вирішив у 2015 році взяти участь у відборі керівників прокуратур Хмельниччини, а чому б і ні?

У 2016 році Денис Монастирський вже став Секретарем конкурсної комісії з формування Державного бюро розслідувань. В результаті ця комісія затвердила головою ДБР Романа Трубу, попри обурення багатьох інших активістів і антикорупціонерів. У 2016 році Денис Монастирський вже був помічником нардепа з “Народного фронту” Антона Геращенка. А в ЗМІ Романа Трубу називали якраз креатурою “фронтовиків”.

Та не лише кадри від “Народного фронту” підтримував Монастирський. Так, мабуть випадково, сталося, що посаду в ДБР отримала і дружина претендента на міністерське крісло, яка до того працювала головним спеціалістом юридичного відділу Хмельницької міськради.

А вже у 2017 році Жанна Монастирська успішно проходить відбір на посаду головного спеціаліста юридичного відділу управління правового забезпечення Державного бюро розслідувань. Де успішно працює і понині, але вже як головний спеціаліст відділу представництва та судово-аналітичної роботи Управління правового забезпечення Державного бюро розслідувань.

Чи виникають у когось сумніви, що міністр МВС Монастирський не буде використовувати власну дружину для контролю над ДБР. Адже ж використав своє службове становище, аби влаштувати дружину на високооплачувану посаду. Тим паче, що ДБР зараз не має законного керівника. Обов’язки директора ДБР нині виконує Олексій Сухачов.

Довідково про зміст електронних декларацій Дениса та Жанни Монастирських


Першу електронну декларацію подала Жанна за 2016 рік працюючи у міській раді Хмельницького. Відповідно до документу, за цей рік вона отримала лише 12 900 гривень допомоги при народженні дитини. А чоловік заробив 76 881 гривню. Ще 1 тисячу 777 гривень Денис отримав, як соціальну допомогу. Також вказаний отриманий спадок розміром у 93 тисячі 997 гривень. І продано рухоме майно на 140 тисяч гривень.


Жодних збережень і банківських вкладів родина не мала.
Із нерухомого майна в декларації Жанна вказала дві земельні ділянки розмірів в 6 та 15 соток. Денис мав дві квартири в Хмельницькому розміром у 33 та 46,8 квадратні метри та ділянку трохи більше за 9 соток.
У власності Дениса перебував і автомобіль SUZUKI SX-4 2008 року.
Жанна Монастирська в декларації 2017 року змін щодо рухомого і нерухомого майна не зазначила. Але загальний дохід родини трохи збільшився. Сама Жанна отримала знову лише допомогу на дитину 12 тисяч 900 гривень. Денис заробив 61 тисячу 754 гривні. 100 тисяч гривень Монастирський отримав як гонорар і 2 тисячі 400 гривень соціальної допомоги. Жодних заощаджень родина не вказала.


Але вже в декларації поданій 2018 року Жанна вказує наявність будинку на Хмельниччині, яким вона безоплатно користується.
Суттєві зміни відбулися і у плані фінансів. При сукупному доході родини з двома дітьми за минулий рік розміром у 177 тисяч 054 гривні родина змогла накопичити готівкою 702 тисячі гривень, з яких 82 тисячі належать Жанні, а решта – Денису Монастирському.
Але в цьому році Денис Монастирський від власної мами отримав подарунок грошима 520 тисяч гривень. Отримав Денис 100 тисяч страхових виплат. Значно виросли і заробітки Дениса, головне завдяки “Українському інституту майбутнього” від якого він отримав 50 тисяч зарплати та 193 тисяч 125 гривень гонорарів. Трохи більше 83 тисяч гривень Денис отримав за продаж нерухомого майна. Понад 171 тисячу зарплати отримала Жанна уже, як співробітник ДБР.


За 2019 рік Жанна і Денис подавали окремі електронні декларації, які свідчать про закінчення “епохи бідності” особисто для родини Монастирських. Завдяки громадській організації “Український інститут майбутнього” Денис заробив 234 тисячі 793 гривні. Ще 177 тисяч 600 гривень отримав за роботу нардепом. Майже 24 тисячі надала партія “Слуга народу” за курс навчання в Трускавці. Жанна в ДБР заробила 427 тисяч 964 гривні.
Готівкою нардеп тримав вже 670 тисяч, а дружина 232 тисячі. На банківських рахунках Дениса накопичилося майже 190 тисяч гривень у дружини – трохи більше 30 тисяч. Родина вказує, що орендує квартиру в Києві розміром більше 100 квадратних метри, але в декларації немає вказаних витрат на оплату оренди.


Ще кращі показники добробуту Монастирські продемонстрували у декларації за 2020 рік. У родини з’явився автомобіль KIА SPORTAGE 2017 року.
Дружина Дениса на посаді отриману в ДБР тоді, коли він займався комплектацією штату установи, змогла заробити 1 мільйон 102 тисячі гривень. Тоді, як сам нардеп заробив 573 тисячі 225 гривень. Денис цього року масово спродував своє майно в Хмельницькому вторгувавши за нього в цілому 1 мільйон 519 тисяч гривень. Та при таких заробітках подружжя не відмовилося від 298 тисяч гривень, які знову подарувала мама Алла Монастирська.


Як результат такої успішності зросли і готівкові збереження до 2 мільйонів 50 тисяч у Дениса і до 680 тисяч гривень у Жанни. А на банківських рахунках народного депутата зібралося 436 тисяч а в службовця ДБР – 157 тисяч гривень.
А в лютому місяці 2021 року подружжя нарешті придбало квартиру в столиці розміром 97,4 квадратні метри за 2 мільйони 780 тисяч гривень.