ГПУ більше не буде розслідувати справи високопосадовців

Тепер виключно слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) мають право розслідувати злочини, вчинені екс-президентами, вищими державними чиновниками, членами ЦВК, нардепами, керівництвом ГПУ, головою НБУ, суддями та правоохоронцями.

Генеральна прокуратура України втратила право починати розслідування проти високопосадовців. Відповідна норма прописана у п. 1 Прикінцевих положень Кримінального процесуального кодексу, який набрав чинності 20 листопада.

Відповідно до документу, Генпрокуратура мала право розслідувати злочини, які відтепер підслідні Державному бюро розслідувань, не довше 5 років з дня вступу в силу нового Кримінально процесуального кодексу.

Крім того, ДБР отримує право розслідувати злочини, вчинені детективами Національного антикорупційного бюро і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також до підслідності ДБР належатимуть військові злочини.

У той же час, відповідно до п. 1 розділу XI Прикінцевих положень КПК слідчі ГПУ мають право продовжити розслідування, розпочаті до 20 листопада, але вони не можуть тривати більше двох  років.