Головою Національної служби здоров’я України бажає стати власник мережі аптек

До конкурсу на посаду очільника НСЗУ подався кандидат, в якого дружина володіє аптечним бізнесом.

На сайті НСЗУ (Національна Служба Здоров’я України) з’явилася інформація, що на місце голови центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення претендують 4 кандидатів.

Всі кандидати, а це – Андрій Віленський, Тетяна Бойко, Леся Іванищук та Олександра Машкевич, так чи інакше дотичні до структури НСЗУ, бо працюють в її структурі.

Але є ще один кандидат на посаду очільника Національної служби здоров’я України, який не проти стати головою служби здоров’я нашої держави – це Геннадій Заболотний.

Його кандидатура щонайменше є доволі суперечливою з огляду на посаду, яку він бажає обіймати. Тому що він тісно пов’язаний з Християнсько-демократичною партією України, яку очолював скандально-відомий Віталій Журавський.

У 2000 році Заболотний очолив обласний партійний осередок ХДПУ на Кіровоградщині й, можливо співпадіння, відразу посів посаду арбітражного керуючого. На цій посаді Геннадій працював до 2015 року та ще паралельно вів підприємницьку діяльність.

У 2018 році Заболотний став фігурантом кримінальної справи. Національне антикорупційне бюро оголосило Заболотному підозру за ст. 366-1 КК – “Декларування недостовірної інформації”.

Слідство встановило, що перебуваючи на посаді голови РДА, Заболотний безоплатно передав у користування дружині земельну ділянку та корпоративні права на суму понад два мільйони гривень, чого не було вказано в декларації за 2015 рік. 

Також, якщо уважно вивчити усі подані Геннадієм Заболотним електронні декларації, то всіляких “похибок” та “помилок” там не мало. У наступних деклараціях після 2015 року Заболотний несподівано згадує про оренду 187 квадратних метрів вартістю 93 тисячі гривень, яка була ще з 2014 року. У 2018 році згадує про 35 квадратних метрів приміщення, яке було ще з 2012 року. 

Загалом, окрім проблем з НАБУ, існує більш вагома причина, яка повинна була застерегти Заболотного від бажання обійняти посаду голови НСЗУ, це те що його дружина Вікторія Заболотна займається аптечним бізнесом і має близько десяти аптек в Кропивницькому та області.

Основна кількість аптек розміщується безпосередньо в лікарняних закладах міста. Заболотна нині є керівником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Аптекар-груп”, якою керував Геннадій до 2015 року.

Для більш детального ознайомлення з персоною Геннадія Заболотного, радимо переглянути матеріал Центру Медіарозслідувань “Булава”, в якому міститься багато цікавої інформації стосовно вищезазначеного кандидата.