Головний рабин України закликав провести міжнародний «Марш живих» в Україні

Міжнародний «Марш живих» традиційно проводиться в Польщі та Ізраїлі. На захід з метою вивчення історії голокосту з’їжджається молодь з усього світу. Але скандальний польський закон поставив під питання цьогорічне проведення заходу у Польщі.

На думку головного рабина України Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Моше Асмана «закон, що забороняє фразу “польські табори смерті”, є антисемітським і спрямований на те, щоб “змусити мовчати історію і очевидців Голокосту».

У відповідь на польський закон Моше Асман написав відкритого листа міністру освіти Ізраїлю Нафталі Беннет, в якому закликав уряд Ізраїлю призупинити візити молоді до Польщі. Натомість провести «Марш живих» в Україні.

« В Україні багато місць, які підходять для “Маршу живих”: Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Янівський концтабір у Львові і десятки інших місць, де євреї страждали і були знищені під час трагічних подій”, – написав він.

На його думку такий крок «покарає Польщу». Адже ізраїльська молодь щороку залишає десятки мільйонів доларів у польських містах під час цих заходів.

1 січня Сейм Польщі ухвалив скандальний закон, що передбачає кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів, використання терміну “польські табори смерті” чи звинувачування громадян Польщі у нацистських злочинах. Зміни у польському законодавстві викликали обурення в Ізраїлі, Україні та США.