ГОЛОВА АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ ВИЗНАЛА, ЩО БУЛА НА ОДНІЙ ВЕЧІРЦІ З ПІДОЗРЮВАНИМ СУДДЕЮ ВОВКОМ

Голова Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) Олена Танасевич все ж таки визнала, що була на одному «неформальному заході» із підозрюваним головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком. Саме ВАКС розглядає справу Вовка та інших суддів. Нею це було озвучено в інтерв’ю Transparency International Ukraine увечері 15 січня, повідомляє Слідство.інфо.

«Я зайшла в приміщення, побачила кілька знайомих облич, привіталася. Ми поспілкувалися на людські звичайні теми, абсолютно не пов’язані з моєю професійною діяльністю. Після чого повідомила, що мені необхідно їхати, адже вдома на мене чекає родина. Мені запропонували сказати привітання присутнім, я побажала добра, здоров’я на наступний рік усім
присутнім і покинула зазначений захід», — сказала Танасевич.

Вона підтвердила, що бачила на цьому «неформальному заході» підозрюваного Павла Вовка, але стверджує, що до нього не підходила і не спілкувалася. Водночас, пані Танасевич не змогла назвати тих, з ким саме вона спілкувалася на вечірці. «З огляду на резонанс цієї події, я утримаюсь від того, аби називати прізвища. Я привіталася з кількома своїми колегами, інших людей я особисто не знаю», — сказала голова Антикорупційного суду.

Напередодні журналістами агенції «Слідства.Інфо» було опубліковано розслідування про те, що голова ВАКС Танасевич все ж таки була присутня на одній
вечірці, зокрема, з підозрюваним головою ОАСК Павлом Вовком та підозрюваним головою Конституційного суду Олександром Тупицьким.Організував цю вечірку, за даними Національного антикорупційного бюро, ексрегіонал Сергій Ківалов. Журналісти під час підготовки матеріалу зв’язалися із головою ВАКС Оленою Танасевич, але та сказала звертатись до прес-служби і кинула слухавку. У відповідь на запит Антикорупційний суд повідомив, що дійсно ввечері 23-го грудня Танасевич відвідала Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ «Одеська юридична академія». Однак, у ВАКС заявили, що вона приїхала до навчального закладу «для обговорення організації онлайн-лекцій для студентів». Цікаво, що таке обговорення було призначене на 18.00.

Під час розмови з репортерами керівник інституту Василь Фелик наполягав, що зустріч з Оленою Танасевич була в обід, а не ввечері. Також він стверджував, що йому не було відомо про проведення вечірок або інших неформальних заходів на території інституту, а підозрюваний Павло Вовк, з його слів, міг того вечора просто гуляти територією навчального закладу.

«Керівник навчального закладу поінформував мене, що наразі, в той самий час, відбувається зустріч представників юридичної професії. Серед яких, зокрема, є мої колеги, та чи не бажаю я зайти привітатися. Я зазначила про те, що в мене обмежений час, що я поспішаю додому, але я надала згоду зайти і привітатися», — тобто Олена Танасевич сама заявила, що на вечірку її запросив саме керівник інституту.

Водночас, вона не змогла надати фото або відео із зустрічі щодо обговорення організації онлайн-лекцій для студентів.Також вона не змогла назвати людей, які були присутні під час цього обговорення і які могли б це підтвердити. Також вона не змогла надати доказів того, коли саме на її електронну був направлений лист-запрошення до інституту. До того ж, наступного дня після публікації матеріалу «Слідства.Інфо», прес-служба Вищого антикорупційного суду назвала «домислами» інформацію, озвучену в журналістському розслідуванні.

На початку січня Вищий антикорупційний суд відмовився примусово доставити на засідання підозрюваного суддю Павла Вовка, який відверто ігнорує засідання у його ж справі. Попри те, що на відео НАБУ зафіксовано, як детективи оголошують підозрюваному повістку про виклик, а той викидає її з автомобіля.

Окружний адмінсуд Києва займає особливе місце в українській владі, оскільки вирішує суперечки, що стосуються центральних її органів. До ОАСК звертаються і топ-посадовці, й впливові бізнесмени. На суддів та голову ОАСК не раз надходили скарги до Вищої раду правосуддя — органу суддівського самоврядування, який виконує також функції дисциплінарного контролю. Суддя Євгеній Аблов навіть був відсторонений від посади — однак невдовзі повернувся до справ.

Приєднуйтесь до нашого каналу в телеграм https://t.me/kyiinform