ГЕРАЩЕНКО ПОВІДОМИВ, ЩО АВАКОВ ЗА СВІЙ КОШТ НАЙНЯВ ЛІТАК ДЛЯ МАРКІВА

Міністр внутрішніх справ Аресен Аваков повідомив Національне агенство з питань запобігання корупції, що 5 листопада 2020 року здійснив видатки у сумі 836 244, 50 грн.


Міністр повідомив НАЗК письмово, у зв’язку з прийняттям рішення Конституційного суду України від 27.10.2020 № 13-р/2020 та призупиненням технічної можливості для подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані на сайті НАЗК.


Ці кошти були витрачені на оплату послуг з оренди приватного літака Falcon для доправлення в Україну з Італії українського гвардійця Віталія Марківа, якого напередодні повністю виправдав італійський апеляційний суд Мілану, після трьох із половиною років незаконного утримання під вартою.
Час у дорозі 2:35. Борт був у користуванні з 10:45 (за міланським часом), – написав на офіційній сторінці у фейсбук Антон Геращенко.


Необхідність використання чартерного літака була обумовлена складним епідемічним станом в регіоні Ломбардия, введеням комендатської години, локауту та загрозою можливого закриття регулярних авіаційних рейсів між Україною та Італією.
Саме тому Арсен Аваков прийняв рішення оплатити чартерний рейс за власні кошти, що передбачені в його декларації.