Генштаб оголосив про завершення АТО і початок операції Об’єднаних сил на Донбасі

У Генеральному штабі Збройних сил України заявили про зміну формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

«Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об’єднаного оперативного штабу, як основного органу управління цією операцією на території Донецької та Луганської областей», – повідомив  журналістам начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко.

За його словами, ця ініціатива  дозволить систематизувати використання підрозділів ЗСУ та сил інших складових сектору безпеки «більш ефективно і в межах правового поля». А штаб Об’єднаних сил очолить «людина з бойовим досвідом».

Муженко запевнив, що вже є відповідні кандидатури, які потребують процедури узгодження. Після чого вони будуть надані Президенту України для остаточного затвердження.

20 лютого  Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про особливості державної політики і забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей», що переформатовує АТО і визначає Росію агресором.