Генпрокурор: У «справах Майдану» у 2020 році повідомлено втричі більше підозр та скеровано обвинувальних актів, ніж у 2019

Цими днями Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Перед нами - правоохоронцями, суспільство ставить закономірне питання про результати розслідування трагічних подій на Майдані: вбивств, викрадень, переслідувань, зловживань, перешкоджань мирним протестам. Наш обов’язок - нарешті дати вичерпні законні відповіді і ми над цим безперервно працюємо, - повідомила Ірина Венедиктова

Повідомляє Офіс Генерального прокурора: торік ми значно активізували слідство в цих провадженнях. За процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам – це втричі більше, ніж у 2019 році.


За останній рік отримано 20 дозволів на спеціальне досудове розслідування. Заочне слідство тепер здійснюється відносно 10 колишніх співробітників полку «Беркут», а також стосовно 6 колишніх високопосадовців та 2 правоохоронців, які займали керівні посади якраз в провадженні щодо найкривавіших днів Революції Гідності – з 18 по 20 лютого 2014 року.


Усього прокурорами Офісу Генпрокурора спільно зі слідчими ДБР за цей рік до суду скеровано також втричі більше, ніж минулого, обвинувальних актів – 27 стосовно 40 осіб.


Підтримання публічного обвинувачення прокурори Офісу Генерального прокурора наразі забезпечують у 95 судових справах Майдану за обвинуваченням 195 осіб.


Серед перспектив на цей рік – завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року. З огляду на періодичність судових засідань, ми маємо підстави розраховувати на вирок до кінця 2021-го.


В планах – початок заочних судових процесів стосовно колишнього керівництва держави за події 18-20 лютого 2014 року, а також щодо членів злочинної організації так званих «тітушок».


Для цього нам надзвичайно необхідно законодавчо остаточно врегулювати процедуру «заочного засудження», щоб чітко визначити процесуальну категорію міжнародного розшуку і мати можливість в повній мірі на практиці застосовувати інститут спеціального досудового розслідування та судового розгляду. Цього тижня Верховна Рада розгляне законопроєкт №2164 з цього питання. Прошу народних обранців його підтримати.