Генерал СБУ Бурміч досі обслуговує Віктора Медведчука

Генерал СБУ і народний депутат України Анатолій Бурміч займається антиукраїнською діяльністю, активно примножує свої статки та захищає кума Путіна на проросійських телеканалах.

Центр медіарозслідувань “Булава” продовжує цикл матеріалів, що присвячені народним депутатам ОПЗЖ, які зверталися з поданням до Конституційного суду з вимогою скасувати норми антикорупційного законодавства. При цьому, деякі депутати, які виступили проти антикорупційного законодавства, досі входять до Комітету Верховної ради з питань антикорупційної політики. Зокрема, Анатолій Бурміч – прибічник Віктора Медведчука і запеклий прихильник “русского міра”.

Свою кар’єру Анатолій Бурміч почав ще в лавах КГБ СРСР, адже мав потужну підтримку з боку свого дядька Анатолія Біляєва, який на початку незалежності України вже був заступником голови СБУ очолюючи відділ “К”.  На жаль, у відкритих джерелах є мало відомостей, які б висвітлили характер і стиль роботи Бурміча в структурі СБУ. 

Фото: Анатолій Бурміч

Відомо, що вже в 40 років Бурміч був заступником начальника управління СБУ у Кіровоградській області. Та вже був, напевно, у званні генерала! Адже через 4 роки він фігурував у ЗМІ, у званні генерал-майора на посаді першого заступника голови відділу “К”. Саме до цього відділу у підприємців країни давно виникає найбільше скарг через тиск і “кошмарення” бізнесу.

Такий кар’єрний ріст могли забезпечити, або високопоставлені родичі, як дядько, або ж “куратори” з російського ФСБ. Хоча, одне-одному не заважає.

У 2003-2005 рр. заступником голови СБУ і начальником відділу “К” стає Євген Сергієнко, а його першим замом було призначено Анатолія Бурміча. Джерела Центру медіарозслідувань “Булава” вказують, що призначення Бурміча на цю посаду лобіював Віктор Медведчук, який на той час очолював Адміністрацію президента. 

В ті роки Медведчук був другою людиною в країні після президента Леоніда Кучми і всі ключові призначення не тільки до цивільних, а й силових структур не проходили без погодження з очільником АП. Саме ці давні зв’язки між Медведчуком і Бурмічем природно зіграли роль у потрапляння колишнього СБУшника до парламенту за списками ОПЗЖ у 2019 році.

Генерал СБУ на службі Медведчука

Анатолій Бурміч самовіддано підтримує і захищає лідера ОПЗЖ Медведчука від відповідальності перед законом. Бурміч постійно з’являвся в ефірах проросійських телеканалів, виступаючи на захист кума Путіна, через кримінальні провадження за статтею “державна зрада”.

У ефірі проросійського каналу “Перший незалежний” Бурміч неодноразово зазначав, що влада здійснює репресії лідера ОПЗЖ та акцентував, що справа проти Медведчука провальна, оскільки обвинувачення проти останнього щодо державної зради є не обґрунтовані та бездоказові.  

Генерал СБУ Анатолій Бурміч послідовний не лише в захисті свого патрона, але і  відстоює позиції “русского міра”, розповсюджуючи на ефірах каналів антидержавницькі меседжи та підтримуючи проросійську агентуру в Україні. 

Зокрема, неодноразово в ефірі каналу “НАШ” він паплюжив мовний закон, заявляючи, що його норми лише “будуть породжувати ненависть”. У 2020 році Бурміч з Кивою та Чорним від фракції ОПЗЖ підписався під зверненням до Генерального прокурора з вимогою розслідувати кримінальну справу порушену ДБР за заявою втікача Януковича, який вимагав притягнути до кримінальної відповідальності Турчинова за державну зраду під час виконання ним президентських обов’язків у 2014 році.  

Якщо “коменданта майдану” Бурміч вимагав посадити, то проросійського журналіста Юрія Дудкіна, який був заарештований за державну зраду та звільнений під заставу у два мільйони гривень, депутат від ОПЗЖ разом зі своїми соратниками прийшов під СІЗО зустрічати з квітами. 

Фото: депутати Медведчука вітають Дудкіна

Був Бурміч помічений й на акціях підтримки партії проросійського блогера Шарія. Тоді на акції під Окружним судом Бурміч заявив, що заборона партії Шарія є спроба влади “відсторонити українців від демократії”.

Нардеп майже кожного разу, коли зявлявся в телеефірі емоційно доводив, що не можна запускати ринок землі, засуджував торгівлю землею, яка призведе до зубожіння українського народу. Однак, попри ці заяви, Бурміч без вагань тиснув кнопку “за” разом з кількома депутатами ОПЗЖ, за один із вигідних саме йому законів про ринок землі.

Висловлювання  Бурміча на телеефірах та мітингах вже давно мали б привернути увагу СБУ на предмет антиукраїнських та антидержавних закликів, розпалювання ворожнечі тощо, але, схоже, нардеп від фракції Медведчука має ще значний вплив в органах.

Фірми без виручки, а нерухомості на понад 23 мільйони гривень

Народний депутат Бурміч є членом Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, однак цей відставний генерал сам має стати об’єктом уваги правоохоронних органів, адже не цурається приховувати майно та ухилятися від сплати податків.

Анатолій Бурміч, відповідно до поданої електронної декларації за 2019 рік, не мав жодного джерела доходу, окрім власної пенсії. Лише пройшовши до Верховної Ради, він став отримувати зарплату народного депутата.

Однак, до обрання народним депутатом Бурміч був директором чи засновником десяти підприємств і ніде він не отримував, ані зарплати, ані доходу від підприємницької діяльності. 

Не вказано у декларації і жодних доходів його дружини Бурміч Світлани. 

Увесь дохід родини Бурмічів за 2019 рік складався, крім зарплати депутата, з 113 600 гривень пенсії відставного генерала СБУ та  231 тисячі гривень, отриманих від надання в оренду власного майна. 

Відповідно законодавству, народний депутат не має права займатися підприємницькою діяльністю, тому, більшість фірм, які були у власності Бурміча, перейшли у власність Геннадію Круцу. 

Йдеться про ТОВ “Вілароса”; ТОВ “Компанія “мілада”; ТОВ “Агнета”; ТОВ “Сіорія”; ТОВ “Універсал-менеджмент”; ТОВ “Тернея”; ТОВ “Гостинний берег” і тов “Аданос”. Сукупний статутний капітал цих фірм складає 995 тисяч гривень. Враховуючи, що Круц отримав ще і 3,7%  частки ТОВ “Престиж-капітал”.

Всі ці компанії з власності Анатолія Бурміча у серпні 2019 року опинилися у власності Геннадія Круца безоплатно. В електронній декларації народного депутата немає жодної згадки про отримання якихось коштів за втрату власності над цими фірмами, що спонукало запідозрити народного обранця у фіктивності даної операції. І дійсно, джерела Центру медіарозслідувань “Булава” вказують, що Геннадій Круц всього лиш давній помічник Бурміча. Раніше чоловік займав посади від водія до завхоза і ніколи до того часу бізнесом не займався.

Відповідно до даних аналітичної системи YouControl, перелічені фірми не декларували жодної виручки впродовж багатьох років.

Тому постає питання: за який кошт Анатолій Бурміч та його родина змогла надбати значні матеріальні статки? До того ж, дивним є факт, що більшість нерухомості у власності родини Бурмічів з’явилася якраз після початку російської агресії.

Відповідно до Реєстру речових прав, у власності Бурміча знаходиться паркомісце та квартира в Одесі на березі Чорного моря в елітному та дорогому ЖК «Сosta fontana», площею 61.3 кв.м., яку депутат від ОПЗЖ придбав у лютому 2021 року. У 2021 році вартість такої квартири в ЖК «Сosta fontana» становила більше ніж 4 000 000 грн. 

Є у відставного генерала СБУ і гараж площею 21 кв. м. по вулиці Вузівській 5, що у столиці. Втім, навіщо Бурмічу підземний гараж у ЖК без квартири – невідомо. Ймовірно, що квартира просто записана на когось з членів його сім’ї або близьких партнерів. 

Також Бурміч у 2016 році став власником квартири у Києві площею 132,5 кв. м. на проспекті Лобановського. Ціна такої трикімнатної квартири в цьому будинку у 2021 році становила  близько 4,5 млн. грн. 

Також у столичній власності Бурміча два комплекси нежитлових приміщень по вулиці Преображенській 8-Б площею 191,8 та 190,5 кв.м. Обидва приміщення придбані одночасно 04.02.2015. Згідно з сайту нерухомості, вартість квадратного метру нежитлового приміщення у цьому будинку коштує близько 1 218 дол/м.кв. Тобто сукупна вартість таких приміщень на 2021 рік становить близько 465 641 дол. або 12 572 307 грн. 

У власності дружини Анатолія Бурміча Світлани вказана квартира у Києві площею 92,2 кв.м. оформлена на неї у 2015 році за договором дарування. Ще на одну квартиру площею 118,3 кв. м. Світлана Бурміч оформила право власності 04.02.2015. Наразі вартість такої квартири становить близько 3 600 000 грн.    

В цьому ж будинку розміщується і квартира доньки Бурміча Ольги Дяченко загальною площею 99 кв.м. 

Заслуговує уваги факт, що право власності на квартиру доньки, дружини та нежитлові приміщення були оформлені в один день  – 04.02.2015.

Також у власності Анатолія Бурміча дві іномарки Volkswagen Touareg 2008 і 2018 років випуску з відповідною датою набуття прав у 2008 та 2019 рр. Вартість такої автівки наразі стартує від 1 671 605 грн. Тобто дві автівки обійшлися генералу приблизно у 3 000 000 грн. 

Готельчик генерала на горі Красія

Бурміч за прикладом свого “патрона” Медведчука, який має резиденцію на Закарпатті, теж облюбував цей край для бізнесу та відпочинку.  Генерал Бурміч є власником 25% готелю “Alpen House”, що у селі Вишка на Закарпатті. За  калькуляцією будівництва розробленою  програмою АВК-5,  вартість готельного комплексу становить 45000000 грн.

Фото: готель “Alpen House”

Ще 25% цього будинку-готелю, який розмістився на горі Красія належать Антоніні Нішті. Антоніна є дочкою Олексія Нішти, який теж працює на Бурміча. Саме переписку Бурміча з Олексієм Ніштою зафіксували журналісти, коли той відпрошувався у боса в Одесу до дочки.

Фото: переписка Бурміча з Ніштою

25% цього готелю належать ще одному бізнес-партнеру Бурміча уродженцю Російської Федерації Ігорю Тарасенку. Не вдалося вияснити, чи пов’язаний він з російськими спецслужбами, зокрема ФСБ. Але достеменно відомо, що відразу після початку російської агресії Тарасенко, маючи особняк у елітному Козині, терміново виїхав до РФ і тепер, за нашою інформацією, може проживати в Алтайському краї.

Анатолій Бурміч був бенефіціаром низки компаній зареєстрованих за однією адресою у смт Великий Березний, що також на Закарпатті: ТОВ “АГНЕТА”, ТОВ “ТАРНЕЯ”, ТОВ “СІОРІЯ” та ТОВ “ВІЛАРОС” (нині власник Круц). Підозрілим є те, що Бурміч обрав для своїх фірм населений пункт поблизу україно-словацького кордону поряд з прикордонним пунктом пропуску “Убля”. 

Фото: смт Великий Березний поблизу кордону

Не виключено, що фірми могли використовуватись генералом СБУ для покриття переміщення контрабанди товарів через кордон під прикриттям “контори”, адже однією з функції відділу “К” СБУ якраз є “організація та здійснення оперативно-розшукових заходів щодо попередження, виявлення та припинення контрабандної діяльності на каналі зовнішньоекономічних зв’язків, оперативної розробки міжрегіональних контрабандних формувань”.

Хоч Медведчук, хоч Столар, аби заробити долар

Потрапивши до парламенту за протекції Медведчука, Бурміч останнім часом демонструє тенденцію до зближення із одіозним забудовником Києва Вадимом Столаром, який є керівником Київського осередку ОПЗЖ. Це зближення логічно пояснюється бажанням Анатолія Бурміча увійти на будівельний ринок столиці, що забезпечить йому надзвичайні заробітки. У власності Анатолія є вже фірми, зокрема, ТОВ “Престиж-Капітал”, яка займається будівництвом, хоч на даний час частка цієї ТОВки знаходиться у його помічника Геннадія Круца. Але створити нову компанію теж не становить складнощів.

Тому Анатолій Бурміч, всупереч власним заявам про неможливість торгувати землею і “непохитної” позиції фракції ОПЗЖ,голосував разом з групою Вадима Столара за один із законопроектів, які відкривають ринок землі. Звісно ж Бурміч пояснює це голосування не власними інтересами, а інтересами забудовників, які отримують більше можливостей для придбання земельних ділянок.

Також Бурміч, приділяє багато уваги у боротьбі з конкурентами Столара не будівельному ринку столиці, час від часу роблячи депутатські звернення та запити з метою призупинити будівництва.

Фото: будівництво Бурміча в Чайках

Плани щодо входження на будівельний ринок столиці Анатолій Бурміч виношував давно. Так в селі Чайки, що під Києвом, ще у 2015 року Бурміч став власником земельної ділянки площею 0.564 га з цільовим призначенням землі: “житлова забудова”. 

У 2018 році на землі Бурміча розпочалось будівництво двох багатоквартирних, багатоповерхових житлових будинків. Згідно з паспорту об’єкта, замовником будівництва виступає ОК ЖБК “Хелікс-хоум”, а генеральний підрядником виступає ТОВ “Будівельна компанія “Фенікс-груп”. Завершити  будівництво ЖК планувалось у 2020 році, але досі об’єкт залишається не збудованим. 

Як не прикро, але генерал СБУ і народний депутат України Анатолій Бурміч демонструє відданість “русскому міру” та “золотому тельцю”. Виблискуючи генеральскими лампасами, не соромиться отримувати пенсію та пільги від держави, яку паплюжить. Залишається лише сподіватись, що Володимир Зеленський не залишить практику позбавляти подібних осіб тих звань і благ, яких це було у випадку з генералом Ганжою та іншими генералами-зрадниками.

Матеріал створено за допомогою аналітичної системи YouControl, державного судового реєстру, державного реєстру речових прав на нерухоме майно та інших відкритих джерел.